Taitaa olla taas ruokatunti, kun ei yli puoleentuntiin tullut vapaalle mitään.
Muista sitten, että se on palkaton tauko! Muista leimata kellokortti ulos.
Taitaa olla taas ruokatunti, kun ei yli puoleentuntiin tullut vapaalle mitään.
Muista sitten, että se on palkaton tauko! Muista leimata kellokortti ulos.
On se suomi-iskelmä niin suurenmoista.Tässä on nainen ja tässä on mies. Tässä on alku kenties. Päällä remmi hervoton. Hervoton remmi on. Sitä elämäni on, elämää vain se on.
Autovakuutusyhtiö lähti vaihtoon.
Aivan hillittömät erot Lantikan vakuutusmaksuissa. (Fennia yli 1000 eur / Pohjola 585 euroa mun poonuksillani) :eek!:
Ja Lähivakuutuksessa on vakuutukset. Palvelu toimii, asiat otetaan hoitaakseen ja maksutkin riittävän kilpailukykyiset.
Ei toimi ei. Moon saikulla.Moderointi ei toimi?:doubtful:
On kyllä ärsyttäviä tuollaiset paljoustarjoukset! Varsinkin jos käy niin, että oli tarkoituskin ostaa vaikkapa juuri suklaalevy. Sitten on kaupassa tarjous, että osta neljä levyä kahden hinnalla. Vaatii aika paljon mielenlujuutta, että malttaa olla ostamatta suklaata aiottuun nähden kaksinkertaisella rahamäärällä, että saisi puoleen hintaan.Oli viime torstaina K-Superissa tarjouksessa vitosella neljä Marabuun suklaalevyä a 200g. No nyt oon syöny sit 800g suklaata viiden illan aikana. :yuck: Hyvää oli, mutta nyt riitti kuukaudeksi tai kahdeksi. Ja alkaa muutenkin rasvanpoltto ja kilojen karistus ens viikolla.
Monasti oon kysynyt kaupoissa näistä ja huomannut, jotta jollei erikseen mainita yksittäisen maksavan enämpi, niin yhdenkin saa sitten (yleensä) sillä tarjoushinnalla kanssa. Tokmannilla etenkin tähän törmännyt..se nyt onkin semmonen tuulipukujunttien mekka. Osta kolme, maksa neljä kun halvalla saat.On kyllä ärsyttäviä tuollaiset paljoustarjoukset! Varsinkin jos käy niin, että oli tarkoituskin ostaa vaikkapa juuri suklaalevy. Sitten on kaupassa tarjous, että osta neljä levyä kahden hinnalla. Vaatii aika paljon mielenlujuutta, että malttaa olla ostamatta suklaata aiottuun nähden kaksinkertaisella rahamäärällä, että saisi puoleen hintaan.
Se on jo sitä.Toihan menee ihan perseeks koko homma.:nope:
Odottelin tuon yhtiön vaihdon kanssa jotta sain vielä soiteltua muutamaan paikkaan ennen päätöksen tekoa.
Kannatti.
Erityisesti kannatti soittaa Lähivakuutuksen edustajalle, soviteltiin puhelimessa liikenne- ja kaskovakuutusten yhteishinta 467 euroon. Melkonen ero Fennian 1026 euroon.
Tilasin heti.
Erityisesti kannatti soittaa Lähivakuutuksen edustajalle, soviteltiin puhelimessa liikenne- ja kaskovakuutusten yhteishinta 467 euroon. Melkonen ero Fennian 1026 euroon.
Loppui yllättävästi kännykästä häkä kesken surffailun eilen illalla.![]()
Oli kerrankin niin mukava henki ja leukailua hyvällä fiiliksellä täällä. Yhtään riitapukaria ei ollut paikalla.:thumbup:
Siwat ja Valintatalot tulevat tätä menoa olemaan historiaa vuoden parin sisään; Suomen Lähikauppa omaa sellaisen luottoluokituksen etteivät saa enää lainaa ja parina viime vuonna liike on tehnyt tappiota ja pysynyt pystyssä siitä syystä, että omistajat kaatavat omaa rahaa mukaan. Tältäkin vuodelta tulossa rankat tappiot siitä huolimatta, että mukaan lasketaan myydyt Euromarketit.
Kohta puoliin pitää lähteä käppäilemään kohti Laskettelurinteitä.
Mikset mene Artic Cat firella ja poikkea hesen ja shellin kautta?
Senhän SÄ haluaisit tietää...Moen kommentti 1
ja 2
mikä oli syy ja mikä seuraus![]()