Tänne kommentit Jonen vähemmän miehekkäistä touhuista.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pakokaasu
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Pakokaasu

Banned
Liittynyt
29.3.2015
Viestit
454
Aloitetaan tällaisella. Jone on innokas kommentoimaan muiden keskustelijoiden heikkouksista suomenkielisessä ilmaisussa. Hänen itsensä tekstejä lukiessa kuitenkin usein menee käsi sormet harallaan naamalle, kun muistaa tuon tarmonsa itkeä muille. Esimerkkinä vaikkapa taas tänään Jonen käyttämä "diagnisoida"-sana. Pää halkeaa aina kun tuon näkee.

Kerätäänpäs siis näitä ja muita Jonen vähemmän miehekkäitä touhuiluja tänne. Ja muistetaan pysyä toikin aiheessa, tai muuten toikin perustaja huokailee.
 
Tyttömäisistä raivareistaan huolimatta Jone on miehinen mies kumipuvussaan tai tiukoissa trikoissaan polkiessaan. Mahtisonni ja kova luu.
 
Mä laulan nyt volgaa. Jollet kuule, et ole mun naapuri.
Kolmasti jo mennyt.
 
Jone syö aamiaiseksi rautalankaa ja päästänsä kasvaa siksi kettinkiä. Tätä se muistuttaa meille Pälvikerholaisille.

Maailman Vahvin Nalle sarjakuva tarvitsisi rinnalleen Maailman Vahvin Tukka -sarjiksen.
 
Tarviaako joka helvetin ketjua täyttää videoupotuksilla?

Ei ole enäännn häirinneet, kun laitoin jo kuukausi sitten upottajan ignoreen. Videoupotukset ei tule onneks lainauksiinkaan. Kännykällä kestää heti kauemmin ladata toikki, kun on videoupotus ja leveyssuunnassa menee vituilleen niin, että joutuu joka rivin kohdalla rullaamaan näyttöä vasemmalta oikealle ja viimeisen postauksen jälkeen jää tyhjää tilaa.
 
Ylös