Tapahtumia ja sattumuksia syötävien asioiden ääressä (Syön parhaillaan, osa viisi)

Jaa, olikin jugurtti/jogurtti/jukurtti päässyt vähän vanhenemaan. Syödäänpäs nämä murot nyt sitten maidon kera.
 
arla-luonto-banaani-kurpitsajogurtti-laktoositon-1-kg_1702031648.png


Saisi maistua vähempi kurpitsalle.
 
Aikanaan Turengin ainoa pizzeria järjesti kilpailun, jossa haki uusia pizzaideoita. Ehdotin plättyä nimeltä Kur-pizza, jossa täytteenä olisi jauhelihaa, aurajuustoa ja edellämainittua hedelmää.
En voittanut.
 
Muistaakseni ehdotuksesi oli pistaasipähkinää ja kissaa eli p-izzaa. Ehdotuksesta löydettiin useita puutteita ja hylättiin.
 
Kookoksista kasvissosekeittoa jo kolmatta päivää. Aivan hyvä soppa, mutta tuli ehkä tehtyä vähän turhan suuri kattilallinen.
 
Jos tuo ei ollut kutsu, ei nimeni ole Jaarli Wilhelm von Wonferful-Syphilis.
 
Ei ole voita laittaa karjalan piirakan päälle. Voivoi.
 
En kyllä juurikaan NYT ole syömisen äärellä, mutta olen ostellut viimeaikoina nyhtökauran erilaisia versioita. Aika kallista, mutta ihan ok. On kuin roskia söisi. :o
 
En kyllä juurikaan NYT ole syömisen äärellä, mutta olen ostellut viimeaikoina nyhtökauran erilaisia versioita. Aika kallista, mutta ihan ok. On kuin roskia söisi. :o

Härkis = halvempaa ja myös erityisen hyvää. Omaan makuun ei yhtä nannelia kuin nyhtis, mutta hyvänä kakkosena.
 
[SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB] [SUP]Huhuu![/SUP] [SUB]Se on liha joka puhuu.[/SUB]
 
Ylös