Tapahtumia & sattumuksia toreilla, myymälöissä, kaupoissa ja kauppakeskuksissa.

Niin, onhan se nyt perseestä että se tavallisimman näköinen hyypiö, kuten minä, ostaa kaljaa ja viinaa ja örisee öisin ties kenelle saatanalle, kun taas goottismuidut ostaa jugurttia ja menee nukkumaan 21:15.

Miten tässä NÄIN kävi? :(
 
Haa

Kävin tänään Alkossa ostamassa pullon giniä viikonlopuksi, sekä kaksi doppelbockia mahdollista saunaa varten. Kuten varmaan tiedätte kukin tahollanne, että Alkon myyjillä on jonkinlainen virka-asu. Miehillä yleensä suorat housut, vaalea paita ja liivi. Ja naisilla, niinikään yleensä, tumma jakku ja polvipituinen hame. Poikkeuksiakin voi olla?

Se vaan on niin, notta kun naisella on tuommoinen polviin asti ulottuva hame, ja siitä kun hän kumartuu etukenoon polvet suorana ottamaan lattialla olevasta laatikosta pulloja hyllyntäytteeksi, niin voi suoraan takana oleva (mies)asiakas hieman, kuinka sanoisin, reagoida ja kiinnittää huomiota avautuvaan "maisemaan", tai ainakin tuntee häkellystä?

Ei kai siinä?
 
Harvoin nuo hametta käyttäneet. Saisikohan mies käyttää hametta ilman soittoa tasa-arvovaltuutetulle.
 
Narkkarihippi koitti tehdä ystävyyttä kanssasni Lidlin kassalla. Kertoi huolensa kun sikavartija oli seurannut häntä koko kauppareissun ajan. On se kurjaa. En kiinnostunut asiasta ja narkkarihippi tästä masentuneena kertoi suorin sanoin tappavansa itsensä bonbonin tikkarilla kaupasta päästyään koska en ala ystäväkseen.
Tuntuu että tänään on saavutettu jotain.
 
Narkkarihippi koitti tehdä ystävyyttä kanssasni Lidlin kassalla. Kertoi huolensa kun sikavartija oli seurannut häntä koko kauppareissun ajan. On se kurjaa. En kiinnostunut asiasta ja narkkarihippi tästä masentuneena kertoi suorin sanoin tappavansa itsensä bonbonin tikkarilla kaupasta päästyään koska en ala ystäväkseen.
Tuntuu että tänään on saavutettu jotain.

Toivottavasti tämä tapahtui yhteisessä lähi-Liiterissämme, jolloin melkein arvaan ko. heebon viiteryhmineen.
 
11178277_10153249293718996_417073699469176580_n.jpg
 
Kylläpä säikähdin äsken paikallisessa Prismassa, kun edessäni käveli Joni. Siinä se askelsi reppu selässä. Tilanne 'paheni' entisestäänkin, kun hän otti hyllystä käteensä tällaisen :o

Garage_Hard_Lemonade_33cl_6pack.jpg


Olikohan kaveri Kainuussa?
 
Lähikauppa oli niin ostettu tavarasta, ettei siellä ollut edes sipulia.
 
Menossa ens tiistaina Kajaaniin S-ryhmän myymälään kouluttamaan väkeä.

Sieltä tuli tiukka kielto olla käyttämättä mitään hajusteita. Ja sehän sopii. Itsekin allergikko/astmaatikko. Yks kolleega (nainen) haisee kun vunderbaumi ja aiheuttaa ainakin mulle päänsärkyä ja hengitysvaikeuksia.

Niin, sitä vaan että varmaan aika haasteellista olla asiakaspalvelussa jos oireilee hajuista. Kaikenlaista hiippailijaa sitä on. Vesijuoksussakin jotkut ämmät ei käy suihkussa ennen altaaseen tuloa ja sen jälkeen se uintivesikin maistuu kieloille ja orvokeille.
 
Viimeksi muokattu:
Ylös