Puupää
Señor Member
Eli Matti jaskasi?
Aika kova tuomio.
Jos vertaa että Mervin sukulainen todisti oikeudessa, että Mervi valehteli tapahtumien kulusta ja syyte perustui nimenomaan Mervin väittämiin![]()
Vankilatuomion tiistaina saanut Matti Nykänen olisi syytteen mukaan joulupäivänä tapahtuneen tappelun yhteydessä kiertänyt kylpytakin vyön kaksi kertaa Mervi Tapolan kaulan ympärille ja pitänyt Merviä siten hallinnassaan.
Kun Matti Nykänen sammui, Mervi Tapola pääsi pakenemaan ja juoksi avojaloin hankia pitkin naapuriin verinen kylpytakin vyö kaulassaan.
Poliisi takavarikoi froteekankaisen vyön, ja syyttäjä vaati, että vyö tuomitaan valtiolle. Nykänen ei vastustanut.
- Minulla ei ole vaatimuksia kylpytakin vyön suhteen, Nykänen totesi.
Lääkärintodistuksessa ei kuitenkaan ilmennyt Mervi Tapolan kaulassa kuristusjälkiä.
Syyte kuristamisesta hylättiin, ja takavarikossa ollut kylpytakin vyö määrättiin palautettavaksi Nykäselle.
Olikos tän jutun tapahtuessa molemmat kunnolla päissään? Jos olivat niin tapahtumien todellisen kulun selvittäminen lienee pirun hankalaa. ainoa varma asia on näkyvät ruumiin vammat.
Olikos tän jutun tapahtuessa molemmat kunnolla päissään? Jos olivat niin tapahtumien todellisen kulun selvittäminen lienee pirun hankalaa. ainoa varma asia on näkyvät ruumiin vammat.
Eikös ne molemmat about 2 promillea puhaltanut?
Sehän ei oo noille kummallekaan juuri mitään.
Eikös se Mervi-kullankin ja pari muuta ex-kultaa ole voittanut useampaankin otteeseen päissään?Joo, kovemmissa lukemissahan Masa voitti parit kullatkin.
Ja mitäs ne olikaan. Mervin porossapäin kaatumisesta tulleet mustelmat kenties![]()
On se niin vaikea uskoa, että koko kansan sympaattinen rapajuoppo muka olisi väkivaltainen wifebeater.
Minusta Nykänen voitaisiin haudata pois julkisuudesta. Ei enää kiinnosta, mitä kyseiselle ihmisrauniolle kuuluu. Sama juttu Myllylän Mikan kanssa. Vituttaa ja harmittaa, että seiskojen kaimerilät tarjoavat näille alkoholisteille viinaa jotta pääsevät dokumentoimaan dokuja ja myymään vähän lehtiä. Ja kansa ostaa mukisematta. Ehkä se kääntyy vaikka uskoon linnassa kuten Tony Halme ja tiputtaa viinan sitä myötä pois.
Myönnettäköön, "Elämä on laiffii" ja "Anna sexii mulle" ovat sanoitustaiteen helmiä Vexi Salmelta ja että kyllä se Mattikin laulaa osaisi selvänä, vaikka ei niitä lauluja kukaan selvänä kuuntelekaan.
On se nyt kumma että JJ:n tapauksessa ei saa tuomita ennenkuin on oikeudessa todettu syylliseksi ja Nykäsen tapauksessa ei saa edes sen jälkeen kun oikeus on todennut syyllisyyden.
Kyllähän tässä tuntuu et Matti saa aina kaiken paskan niskaan vaikkei oo mikään pyhimys. Mut samalla nää mervit&merilät pysyy vapaina ja jatkaa mellastustaan.
Sun pitää ymmärtää kännissä ajetun onnettomuuden olevan paljon vakavampi juttu kuin kännissä toistuvasti tehdyt törkeät pahoinpitelyt.
Matin kannattaisi jossain vaiheessa ryhtyä ottamaan vastuuta omasta itsestään. Ei aina voi olla jonkun nilkin paapottavana ja sitten ihmetellä, kun rahat ja terveys ovat menneet. Nykäsen luonne näyttää olevan sellainen, että aina on pakko lyöttäytyä jonkun rentun kanssa yhteen ja toilailla. Maick Sierra, Kai Merilä, vankilassa sitten joku Iso-Keijo.