Tervemenoa siviilistä Matti!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mosse
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Runar ja Kyllikki sanoi:
Mä en Merville toivota mitään.
Nykänen on jossain määrin tuon julkisuudenkipeän psykopaattiämmän uhri.

Töppäillä Nykänen on aina osannut. Mutta täydellinen sekoilu ja suuret ongelmat alkoivat vasta Mervin myötä. Millainen nainen elvistelee linnassa olevalle miehelleen miten ihana joku muu mies (se Lohman) on ja jatkaa tätä elvistelyä vielä toisen vapauduttua? Ja pyörittää jatkuvaa eroan-en eroa-rumbaa toisen ollessa kiven sisällä? Tahallaan rassaa toisen hermoja.
Psykopaatti.

Myös kaveripiirissä on toivomisen varaa. Millainen ystävä menee toisen päästyä linnasta, kesken ruokailun humalassa vittuilemaan, ettei toisella olisi oikeus syödä pizzaa, koska on tehnnyt velkaa joskus 15 vuotta sitten?


Tämän luettuani toivotan vain jaksamista Matille :ahem:
 
Vaikka oli "selvää" että Matti ja Mervi palaavat yhteen niin silti se on jotain käsittämätöntä :eek: :nope:

Jo veronmaksajien varojen tuhlaamisen vuoksi tulisi molemmat 'lopettaa'...
 
Runar ja Kyllikki sanoi:
Mulla on muuten sellanen mielikuva, että mun lisäksi sä olet todennäkösesti toinen forumilainen joka tajuaa millasta on joutua tuon Mervin tyyppisen naisen kohteeksi...ja miten käsittämättömän vaikea siitä suhteesta on lähteä pois, vaikka tietää että pakko olis oman mielenterveyden takia.
Mielikuvani voi myös olla tietty väärä...

Tollanen psykopaattinainen osaa olla käsittämättömän ihana siinä vaiheesaa kun se muka katuu tekosiaan. Ja sellasessa pyörityksessä Nykänen on nyt.
On muuten saatanan vaikeaa, nyt kirosanan sanon, vaikka pahaa tekee :thumbdown
 
Sam sanoi:
On muuten saatanan vaikeaa, nyt kirosanan sanon, vaikka pahaa tekee :thumbdown

Niin on. Oikean psykopaatin kanssa kun elää niin sitä saa eron jälkeen miettiä vuosikausia, todennäköisesti lopun ikäänsä, että mistä siinä oli kysymys. Ja että mikä oli omaa syytä, miten olisi voinut toisin tehdä? Se on sellainen kokemus, että se seuraa aina. Hamaan loppuun saakka. Ja tämä on varma tieto.
 
Matin ansiotulot 60 000 euroa vaikka vietti osan vuodesta linnassa...
Mervikin tehnyt duunia :eek!: 18322 eurolla (varallisuus 720 000e)
 
Mutku sanoi:
Matin ansiotulot 60 000 euroa vaikka vietti osan vuodesta linnassa...
Mervikin tehnyt duunia :eek!: 18322 eurolla (varallisuus 720 000e)
Toi Mervin osuus voi koostua esimerkiksi pääomatulojen jakautumisesta osittain työtulojen puolelle. Tai sitten Matin avustamisesta.
 
Ilta-Sanomat tänään:

Mervi: Matti pahoinpiteli minua

Matti Nykäsen ja Mervi Tapola-Nykäsen parisuhde voi jälleen kerran huonosti. Eilen Mervi kävi lääkärissä näyttämässä vammojaan ja pani avioeron vireille. Tänään Mervi menee tekemään poliisille rikosilmoituksen pahoinpitelystä.

- Sain sunnuntaina Matilta mustan silmän äitienpäivälahjaksi, Mervi Tapola-Nykänen kertoo avoimesti tämän päivän Ilta-Sanomissa.

Mervi sanoo, että yhteiselo on nyt totaalisesti loppu.

- Soitin asianajajalleni, että vie eropaperit oikeuteen. Taloon on vaihdettu uudet lukot autotallia myöten.

Mervin mukaan tilanne on riistäytynyt viime aikoina käsistä.

- Vähän aikaa meni hyvin, mutta nyt Matti on keksinyt viinan juonnin uudestaan. Hän on ryypännyt yötä päivää ja syönyt lääkkeitä.
 
Olikoha Matin viimeinen erhe tää homma? Justku näytti ees jollaitapaa hyvältä asiat..nyt näyttää hyvin hyvin synkältä (mm.jo valmiina olevan linnatuomion takia)

Mikä edes on totuus täs ikuisuuskirjottelus "Matti hakkasi Mervin!" ?

Tuskinpa Mervikään mikään puhdas pulmunen on ollu alusta lähtien!
 
Veikkaan, että sunnuntaisessa tappelussa on ollut syynä se, että Mattihan harkitsi menoa Unelmakämpän suoraan lähetykseen, jossa oli entinen hoito Sirpa. Mervi on ollut mustis ja on naputtanut tälle aiheesta, ja Matti on tempassut turpaan.
 
72 sanoi:
Veikkaan, että sunnuntaisessa tappelussa on ollut syynä se, että Mattihan harkitsi menoa Unelmakämpän suoraan lähetykseen, jossa oli entinen hoito Sirpa. Mervi on ollut mustis ja on naputtanut tälle aiheesta, ja Matti on tempassut turpaan.

Toisinsanoen alusta saakka mentaliteetti ollu Mervi vittuilee ja lopulta Matti tempasee luuvitosen naamaan ja seuraavan päivän lööpit otsikoi vuosi vuodelta aina "Matti hakkasi Mervin" :confused:
 
de rong sanoi:
Toisinsanoen alusta saakka mentaliteetti ollu Mervi vittuilee ja lopulta Matti tempasee luuvitosen naamaan ja seuraavan päivän lööpit otsikoi vuosi vuodelta aina "Matti hakkasi Mervin" :confused:


No onhan toi ihan oikeutettu syy Mervillä sanoo sana jos parikin.
 
Luin jutun muute R-kiskalla ja mukana menossa oli Mervin sanojen mukaan Kimi Räikkösen kaveri...
 
Mitä muuten luulette, onko Kimi 10-15 vuoden päästä samassa jamassa ku Matti nyt?
 
Ylös