Bobakki
@f1hog
Eh, viimeksi kun kokeilin niin ei kyllä kuulunut selostusta lainkaan.OoPee sanoi:Kiitos. Aina halunnu kattoa lätkää hollanttilaisselostuksen kera :ahem:
Eh, viimeksi kun kokeilin niin ei kyllä kuulunut selostusta lainkaan.OoPee sanoi:Kiitos. Aina halunnu kattoa lätkää hollanttilaisselostuksen kera :ahem:
Ah, asia kunnossa.Formulanomi sanoi:ps. Sun tämä jälkimmäinen sigussa oleva lause on muuten ok, mutta tuo ei ollut Suomen Huipun keksintö. http://www.f1-forum.fi/vb/showpost.php?p=612352&postcount=450
Eikä ole.Nick_W sanoi:Ah, asia kunnossa.
Rusina sanoi:Huomaa kyllä turnauksien tasoeron: Peltonen on parhaimmistoa mm-kisoissa, mutta nyt tämä on kuin mikäkin mestiksestä revitty..verrattuna muihin
Juu. MM-kisoissa siis omaa hyvät mahdollisuudet.mn97 sanoi:Niin onko se Peltonen paras Euroopassa pelaava noin niinkuin pisteiden valossa? 1+3
Moe Szyslak sanoi:Oli muuten toi 2. ketju huonoin suomalaisista eilen. Pumpkin siinä pärjää ihan ok, mutta Peltonen ja J.Jokinen oli ihan vain surffailemassa siellä. :nope:
Nyt rupes pelottamaan että Suomi voittaa kaikki 5 alkusarjansa matsia ja lähtee kotiin heti ekasta pudotuspelistä, joka on vielä kaikkein pahinta, USAa vastaan. Itse olisin ottanut noista Slovakian tai Ruotsin. Pelityyliltään sopisi parhaiten Suomelle. :ahem:
Kakkoselle voisi kyllä keksiä jonkunlaista herätystä, ei haittaisi jos toinenkin ketju kykenisi saamaan jotain aikaan hyökkäyspäässä huippumaita vastaan. Peltonen oli varsinkin Kanada-pelissä aika jäässä, mutta silti lähtisin kokeilemaan J. Jokisen vaihtoa Laaksoseen, josko sillä alkaisi tehojakin tulla. Nykyisellään kuitenkin varsin hampaaton.VR sanoi:Ei ihan heti tule mieleen, koska viimeksi Selänne olisi ollut tuolla pelihuumorilla liikenteessä. Hirvittää vaan se tilanne, jos ykkösketju saadaan vastustajan toimesta pimentoon. :doubtful:
OoPee sanoi:Kiitos. Aina halunnu kattoa lätkää hollanttilaisselostuksen kera :ahem:
Ihan hyvä vetää vähän happea! :thumbup:VR sanoi:Iltalehdessä Niittymäki sanoi, ettei luultavasti pelaa Saksaa vastaan.
Formulanomi sanoi:Noooh....enemmän olen ehtinyt pettymään kuin pullistelemaan riemusta sinä aikana kun olen lätkää seurannut. Että kyllä uskoisin tietävän mikä on täsä tilanteessa "totennäköistä".
Mitä isommat odotukset ja esim. menestys alussa ovat taaneet pahimmat pettymykset. Sitten kun se peli lähtee yht'äkkiä käsistä kaik' männee päin sitä itteään. :frown: Näin se vaan on.
butterfly sanoi:Muuten, nyt on se ero maailman cuppiin etta nyt meilla on taysin terveena ja iskukunnossa lehtinen-koivu-selanne vitja. Iso ero. :thumbup: Miettikaa mita ois kayny jos 1 ketju ois pelannu noin cupissa.
:alppu:
Edit: itse itseani sensuroin.