Sen verran vielä tosta, että kyllä siinä oli mahdollisuudet hurreilla yhteen pisteeseen erittäin hyvn onnistuneella määriksellä tai että Suomi olisi saanut vain yhden pisteen. Epäonnistunut heitto (oli vaikea paikka + varmaan oli paineitakin) hurrilta...tämä ratkaisi.Formulanomi sanoi:Nyt on suomella mahdollisuudet 2-4 pisteeseen ?! Vaikka hurreilla on vika kivi.
Suomella siis kolme kiveä peräkkäin pesässä. On suoja. Ei voi hurri vetää määristäkään varmaan....
Hyytyi sijalle ~40Nick_W sanoi:Kazakstanilainen tekemässä melkoista yllätystä.
Nuo kelkkaradat on ihan käsittämättömiä. Melkeinpä joka kisoihin sellainen joudutaan ISOLLA rahalla rakentamaan ja jo kisojen aikana kiertää hirveät jutut, että rata tulee olemaan tulevaisuudessa lähes käyttämätön. Joutaisivat, yleisen hyvän takia, poistamaan nuo kelkkailut kisoista. Säästyisi hirvittävät rahat.Suomen Huippu sanoi:Yle Teksti-TV: "Torinon kelkkaradalla hengenvaara"
Torinon olympiakisojen kelkkakisoissa on sattunut lukuisia onnettomuuksia. Kolaroineita kelkkailijoita on jouduttu viemään sairaalaan, mutta vakavilta vammoilta on onneksi vältytty.
- Tässä ei ole kysymys enää mitalien jahtaamisesta eikä urheilusta. Vihaan koko paikkaa ja pelkään kaikkien puolesta, toivottavasti koko rata suljetaan, naisten ohjaskelkkailussa keskeyttänyt italialainen Anastasia Oberstolz-Antonova purki ajatuksiaan. Cesanen kelkkarata maksoi kaikkineen hulppeat 77 miljoonaa euroa, mutta sen tulevaisuus ei näytä hyvältä. Rataa pidetään ankarimpana koko maailmassa.
Höpö, höpö!Il Tempo Gigante sanoi:Helvatan spoilaajat !
Bobakki:
Ja kuin fiksu pitää olla, että lukee jotain jääkiekkoaiheista jarnaa netistä jos tarkoitus on katsoa peli myöhemmin?
Formulanomi sanoi:Höpö, höpö!
Täällä noudatetaan samaa periaatetta kuin lätkänkin suhteen.
Ei näy kelkkailua, hiihtoa tai taitoluistelua.Pekkeli sanoi:Taitaapi tällä hetkellä näkyä telkkarista olympialaisten typerin ja turhin laji.
Sanottakoon 'snow board crossing'in (vai mikä piru tää on nimeltään) puolustukseksi, että sijoituksen sentään ratkaisee yksiselitteisesti aika eikä tuomareiden antamat arvostelupisteet.Pekkeli sanoi:Taitaapi tällä hetkellä näkyä telkkarista olympialaisten typerin ja turhin laji.
Ei näy valitettavasti.Formulanomi sanoi:Ei näy kelkkailua, hiihtoa tai taitoluistelua.![]()
(Lumilauta crossin aika-ajot on menossa...)
Siihen ne hyvät puolet sitten taitaa jäähäkki.Ace17 sanoi:Sanottakoon 'snow board crossing'in (vai mikä piru tää on nimeltään) puolustukseksi, että sijoituksen sentään ratkaisee yksiselitteisesti aika eikä tuomareiden antamat arvostelupisteet.
Joo tuo hakkaa sata-nolla kaikki kumparebaletit ja gay-luistelut. Oikeastaan ihan mielenkiintoinen laji kyseessäAce17 sanoi:Sanottakoon 'snow board crossing'in (vai mikä piru tää on nimeltään) puolustukseksi, että sijoituksen sentään ratkaisee yksiselitteisesti aika eikä tuomareiden antamat arvostelupisteet.