Vakavin seuraamus rötöksistäsi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Dominic
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Pahin seuraamus rötöksistäsi?

  • Olen ollut vankilassa useaan otteeseen

    Äänet: 3 4,1%
  • Olen ollut vankilassa kerran

    Äänet: 1 1,4%
  • Olen ollut putkassa useaan otteeseen

    Äänet: 4 5,4%
  • Olen ollut putkassa vain kerran

    Äänet: 4 5,4%
  • Olin ollut poliisiautossa asiakkaana

    Äänet: 7 9,5%
  • Sakkoja on tullut

    Äänet: 21 28,4%
  • Huomautuksia on tullut

    Äänet: 4 5,4%
  • Täysin puhdas tili

    Äänet: 30 40,5%

  • Äänestäjiä yhteensä
    74
Sakkoa, 520 markkaa/26 päiväsakkoa (opiskelija-alennuksella) ylinopeudesta, 119 km/h 80 alueella.
 
Kahdet ylinopeussakot poliisiauton takapenkillä, eiku toinen olikin rikesakko, kun poliisit "tarjosivat" 102 km/h nopeudesta merkintää 100 80:n alueella eri rikesakkoa... Viikon paras tarjous, tuumasin ja kättä päälle! :thumbup: Toisella kerralla kävi kanssa "tuuri", 72 50;n alueella, kun se muutamaa minuttia aikaisemmin olisi ollut 172 80:n alueella... :o En enää ajele noin, en!:nope: oisko ollut 830 mk?
 
Kahdet ylinopeussakot poliisiauton takapenkillä, eiku toinen olikin rikesakko, kun poliisit "tarjosivat" 102 km/h nopeudesta merkintää 100 80:n alueella eri rikesakkoa... Viikon paras tarjous, tuumasin ja kättä päälle! :thumbup: Toisella kerralla kävi kanssa "tuuri", 72 50;n alueella, kun se muutamaa minuttia aikaisemmin olisi ollut 172 80:n alueella... :o En enää ajele noin, en!:nope:
38km/h ylinopeuden sain neuvoteltua 28km/h ylinopeudeksi..olisi muuten uuden kortin haltijana mennyt hyllylle. Ihme tröpö olin:thumbfh: Enää en ylinopeutta ajele.
 
Toistaseks ihan puhdas. Tainoh pari junasakkoa tullut. :o
 
Toistaseks ihan puhdas. Tainoh pari junasakkoa tullut. :o

On sulla käyny munkki josset kännisekoiluista huolimatta oo vielä kertaakaan ollu putkassa...

On ollut itselläkin junasakot lähellä. Pummilla K-junalla Helsinkiin päin kavereiden kaa ja konduktööri tulee kysymään lippuja juuri ennen viimeistä pysäkkiä. Oli kuitenkin laite epäkunnossa ja äijä totesi että "Nyt tuli pojille joulu ajoissa". Pumppu perkele löi varmaan itse junaakin nopeammin sillä hetkellä :o
 
Kerran sai kakspyöränen kyttä kii, vaikka ajoin niin pirun kovaa. Sakot rapsahti ja kortti hyllylle. Tämä siis vakavin seuraamukseni!
 
On sulla käyny munkki josset kännisekoiluista huolimatta oo vielä kertaakaan ollu putkassa...

On ollut itselläkin junasakot lähellä. Pummilla K-junalla Helsinkiin päin kavereiden kaa ja konduktööri tulee kysymään lippuja juuri ennen viimeistä pysäkkiä. Oli kuitenkin laite epäkunnossa ja äijä totesi että "Nyt tuli pojille joulu ajoissa". Pumppu perkele löi varmaan itse junaakin nopeammin sillä hetkellä :o
Tekstari-lippu kerran pelasti.:o
 
Yhdet ylinopeus sakot on tullu haalittua, joskus vuonna 88

Oliskohan ollu jotain 700 markkaa ja vauhtia löytyi jotain päälle 110 km/h, 80 kympin alueella. (Kiitos vaan sen savuttavan hiacen, jonka just ohitin, perk... :mad_old: )
 
Olen ollut poliisiautossa "asiakkaana" kovassa pakkasessa jouluaaton aattona vuonna 1998. Siitä olen kertonut forumillakin... tai se taisikin olla Varikolla. Tuolloin kanavilla olleet muistavat varmaankin tapahtuman, joten se siitä.

Ei voi muistaa, kun ei ole ollut Varikolla eikä putkassa.:frank:
 
Päiväsakkoja (en muista kuinka monta) liikenteen vaarantamisesta. Se oli se kun muotoilin kahdesta autosta kuskin puolen kyljet uusiksi, ja omastani oikean takakulman.
 
Päiväsakkoja ja kortti pois ollut ylinopeuden takia. Tosin oisko ollut viime vuosituhannen puolella
 
Yksi parkkisakko löytyy, mutta poliisin kirjoissa olen synnitön. En päässyt putkaan edes pyytämällä. ;)
 
Ylös