Vapaan liveseuranta lätkän MM-kisoihin Tsekeissä 2015

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Antsa Rieppo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Montakos maalivahtia jellonajoukkueessa on Kalpasta tai KooKoosta tai Ikurin Vireestä, mitä?

Onko tämä niitä sellaisia knoppitietokyssäreitä joissa vastaus on yllättävä koska se on joko todella pieni luku, esim. viisi, tai sitten joku todella suuri luku kuten 10 000 000 000? Vastaan tuon jälkimmäisen.
 
Olettekohan täällä tietoisia, että tuo nollapeliä ja kansallissankaruutta kohti kulkeva Juuse Saros on HPK:n poikia?

Mertaranta kovasti hehkutti että eipä ole Saros vastaavassa paineessa tainnut koskaan olla. Miten sen nyt ottaa, Saros kuitenkin pelasi Suomen maalilla viime vuoden junnujen MM-finaalissa Ruotsissa Ruotsia vastaan, eikä sielläkään varsinaisesti hiljaista ollut. Ja esim. maailmanlaajuiset katsojaluvut olivat varmasti korkeammat kuin tänään.

Noin niinkuin muuten en oikein ymmärrä tuota kasvattajaseuran mainostamista maajoukkuepelin ollessa kyseessä. Samalla puolella siellä kaikki suomalaiset ovat nyt.
 
Noin niinkuin muuten en oikein ymmärrä tuota kasvattajaseuran mainostamista maajoukkuepelin ollessa kyseessä. Samalla puolella siellä kaikki suomalaiset ovat nyt.

SE ON HPK:N POIKIA!! Taidat vaan olla kateellinen, kun Paskalammen Kisailijoista ei ole ainuttakaan peluria tuolla, mitä.
 
Hämmästyttäviä asioita te tiedätte. Itse en osaisi nimetä yhtään maajoukkuepelaajaa Oulun Kärpistä ikinä, vaikka uhattaisiin aseella, kuten esimerkiksi sanakirjalla, sillä sanathan voivat satuttaa.

Eiku Niklas Hagman on tietysti joskus pelannut Kärpissä ja maajoukkueessa. Tiedän mä sen joo.
 
Suomi on pitänyt nyt maalinsa puhtaana 231 minuuttia ja 56 sekuntia. Repikää siitä kanukit ja neukut.
 
Ovat pitäneet vastustajankin maalin puhtaana ihan tehokkaasti.
 
Ylös