Ai anteeksi.No en ole vaan 45!
Ai anteeksi.No en ole vaan 45!
Helsingin vaalipiirissä Haavisto saanut ennakkoäänistä 28,4 % ja Väyrynen vain 6,2. Äänistä laskettu tuolla vasta vajaat 43 %. Tällä tahdilla 35 000 - 45 000 ääntä Haavistolle Väyryseen verrattuna plussaa pelkästään Helsingin vaalipiiristä, kun saadaan vaalipäivän äänet laskettua.Samaa puhuvat TV:ssä. Katsotaan kuinka käy?
Hiljaisen kansan hiljainen protesti?Nyt jo yli 5000 hylättyä ääntä. Pöö.
Joo, Se on sun syy että Mosse on 45.Ai anteeksi.
(|)Hiljaisen kansan hiljainen protesti?
Soutajat unohtu.
Raisiossa on ollut sosialistinen enemmistö vuodesta x, mutta silti:Imatralla Lipponen on ennakkoäänissä kakkosena. Mutta täällähän onkin demareilla ollut viime kunnallisvaaleihin asti yksinkertainen enemmistö valtuustossa.
Uudenmaan prosenttien suhde n. 9 vs. 17 ja 300000 ääntä laskematta. Ja kun noita muita vaalipiirejä ja prosentteja katsoo niin perstuntuma sanoo... tiukalle mennee! Jännää!Helsingin vaalipiirissä Haavisto saanut ennakkoäänistä 28,4 % ja Väyrynen vain 6,2. Äänistä laskettu tuolla vasta vajaat 43 %. Tällä tahdilla 35 000 - 45 000 ääntä Haavistolle Väyryseen verrattuna plussaa pelkästään Helsingin vaalipiiristä, kun saadaan vaalipäivän äänet laskettua.
Edit ja koko maan tasolla Väyrynen on vain 48 000 ääntä Haaviston edellä.
Hiljainen kansa - SuomussalmiHiljaisen kansan hiljainen protesti?
Missä Heikki?Hiljainen kansa - Suomussalmi
Lot... Caterhamissa.Missä Heikki?
Ajoi kelkalla tuosta edestä kohti etelää.Missä Heikki?