Vuoden forumisti 2013 jatkohöpinät

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Fagerholm
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Pointtinne on huomioitu ja todettu validiksi jo ennakkoon. Tätäpä meinasinkin aiemmassa postauksessa kun sanoin että minä ainakin mieleni pahoitin. Toiste en tuomarina tahdo olla tässä lajissa.Nyt hylkäsin kaikki sääntöjen vastaukset kuten olin etukäteen päättänyt ja kyllä vain, se linjaus pelas mun pussiin.
Etkä pahoittanut!

Sääntöjä noudatit ja teit juuri oikeat hylkäykset. Siksi kellään....edes alati leikkisällä purbilla pilanpäin ei ole oikeutta mussuttaa.

*ajaa purbin ja muut valittajat puuhun!*

Onneksi olkoon samalla. Tervetuloa joukkoon!
 
Minäpä lisäisin SÄÄNTÖIHIN sellaisen pykälän, notta jonsei hahmo ole vähään aikaan forumille postannut, niin älköön häntä myös äänestettäkö. Termi "vähä aika" voisi olla vaikka puoli vuotta, eli kuusi kuukautta. Anteeksi.
Ehdotuksesi on järjetön.

En ole oikein osannut asiaan paneutua ja ajattelin, notta laitan vuoden 2012 listan tänä vuonna. Vaan en sitä löytänyt.
Mennään sitten vuoden 2011 tavalla.
:alppu:
 
Vuoden Forumistit kautta aikain:
2013 Pyryf
2012 copter
2011 Mehe Rienarsuo
2010 Pyryf
2009 Jacques
2008 OoPee
2007 OoPee
2006 Bobakki
2005 Sam
2004 Bobakki
2003 pmv
2002 pmv
2001 Frank
2000 Henkka
1999 Formulanomi
 
Käyrä on pohjanoteerauksesta oikeaan suuntaan

2012 15.
2011 10.
2010 2.
2009 --> hävitin äänestysten tulokset
 
Paljon kiitoksia ja paljon onnea.

Omaan riviin ei näemmä tule minään vuonna enempää ku yks nimi, joten sen lähettäminen olis turhaa. Josko sitten tänä vuonna tulis enemmän. Tai sitten pelaan peliä ja laitan sen yhden nimen ja... muitakin nimiä! Saapa nähdä.
 
Juu juu. Sääntöjen mukaan tietenkin mennään. Vilperiä tosin vois vaikka solvata julmasti tai jotain.

No joo, mietinkin että pitäisikö pahoitella kun vähän sääliks käy itseänikin. Mut toisaalta taas ihan oikein sulle.:thumbup:
 
Aatteleppa ite ja omalle kohdalle miten mua korpeaa, kun olen vuosikausia tänne TÄYDELLISIÄ ASIAPOSTAUKSIA postaillut 87 tuhatta eikä kiitosta vaan kuulu!:mad_old:

Voi vittu että vituttaa. Sekä vähän myös siis korpeaa.

Pitäkää houkat tunkkinen. Rupean burbbaamaan tänne ja pyryfoimaan. Jos se ei riitä, niin otan P1 Rai ja Hartsa76 kommentit käyttöön.

Kyllä jämpti on niin!:mad:

Sinun kannattaa kokeilla mieluummin äänten ostamista seuraavalla kerralla ja voisit luvata antaa jokaiselle sinut äänestyslistalleen laittaneelle vaikkapa ilmaisen Finlandiavodkapullon ja kun vielä lupaat antaa sitä isomman pullo mitä korkeammalle sinut äänestyslistalla laitetaan alkaa takuuvarmasti kärkisijoja tulla äänestäjiltä kun siitä saa palkkioksi ilmaisen 1,75 litran Finlandiavodkapullon.
 
Vuoden Forumistit kautta aikain:
2013 Pyryf
2012 copter
2011 Mehe Rienarsuo
2010 Pyryf
2009 Jacques
2008 OoPee
2007 OoPee
2006 Bobakki
2005 Sam
2004 Bobakki
2003 pmv
2002 pmv
2001 Frank
2000 Henkka
1999 Formulanomi
On yllättävää jonsei häpeällistä, etteivät burb, kouvo ja Olga ole saaneet tuota titteliä. Kaikkien aikojen pistetaulukossa lienevät korkealla. Copter taisi suorittaa kaikkien aikojen tähdenlennon, nollilta kärkeen ja nollille?
 
Ellen ois ollu niin laiska kuin olen niin copter ois saanu pisteitä ja CCMK ois vuoden forumisti.
 
Onnea Pyryfoille ja kaikille ja kiitos ännestäjille ja kaikille.

On kyllä aika perseestä, että homma ratkeaa sääntöpuolella. Yritetääs kaikki ens vuonna tehdä sääntöjen vastaisen rivin jättäneille varmasti selväksi virheensä. Että ovat varmasti tietoisia ja voivat korjata.

Toisaalta on myös ehkä hieman huono sääntö, että koko rivi hylätään jos rivi sisältää ikibannatun hahmon tai ei riittävästi oikeita. En tiedä. Kun äänestys kuitenkin on avoin, niin on kaikille vittumaista, että tiedetään voittaja ja "oikea" voittaja. Ymmärsin, että tässä kävi niin? En ole laskenut.
 
On yllättävää jonsei häpeällistä, etteivät burb, kouvo ja Olga ole saaneet tuota titteliä. Kaikkien aikojen pistetaulukossa lienevät korkealla. Copter taisi suorittaa kaikkien aikojen tähdenlennon, nollilta kärkeen ja nollille?

:doubtful: Unohtuko joku? :doubtful:
 
On yllättävää jonsei häpeällistä, etteivät burb, kouvo ja Olga ole saaneet tuota titteliä. Kaikkien aikojen pistetaulukossa lienevät korkealla. Copter taisi suorittaa kaikkien aikojen tähdenlennon, nollilta kärkeen ja nollille?
En nyt titteliä ole kaipaillut. En kyllä paljoa syitäkään keksi miksi se minulle olisi pitänyt tyrkätä.
 
Tässä vois miettiä taktiikkaa miten voittaa Vuoden forumisti-titteli.

Olisko se känniördäykset ja kukkaroiden hävittämiset Pyryfin tyyliin, mauton vallankaappausyritys copterin tyyliin, pikkuvanhaa näsäviisastelua Bobakin tyyliin, joulukalenterin väsäämistä ja Ironmanien läpiviemistä Jaqqun tyyliin, karttikisoissa seläntaputtelua ja tahalleen häviämistä säälistä, nahkashortseissa pippalointia ulkomailla kera vajojen polton lailla OoPeen?

Vai liittyiskö vain Kokoomukseen, IKL:ään ja Lapuan liikkeeseen lailla Formulanomin?

Noita kaikkia lienee mahdotonta yhdistää?:doubtful:
 
Ylös