Törni
Well-known member
- Liittynyt
- 5.11.2004
- Viestit
- 11306
Äijä hölläsi lopussa ja käveli maaliin. Mahtaako tietää, että pissatestissä tulee ikävyyksiä.....Boltin voitto ilman ME:tä ei tunnu enää missään.![]()
Äijä hölläsi lopussa ja käveli maaliin. Mahtaako tietää, että pissatestissä tulee ikävyyksiä.....Boltin voitto ilman ME:tä ei tunnu enää missään.![]()
Veikkaan, ettei tule jäämään kiinni.Äijä hölläsi lopussa ja käveli maaliin. Mahtaako tietää, että pissatestissä tulee ikävyyksiä.....
Nooralotta teki arvokisoissa sen mitä urheilija voi, kesän parhaan, uransa parhaan ja Suomen ennätyksen.Muiden suomalaisen osalta parempi olla kirjoittamatta yhtään mitään. Alkaen jo valinnoista yms.
Niin se voi olla, että sillä ei ole mitään merkitystä mitä siellä purkissa onVeikkaan, ettei tule jäämään kiinni.![]()
Paskat.Tulosta olisi voinut parhaimmillan parantaa lähes kaksi metriä.
Miesten keihäästä kirjoitin. Muut kuin Pitkis olivat omaan tasoonsa nähden pettymyksiä. Ja keihään edustajien valintaprosessista alkaen oli nähtävissä selkeää suomalaista sähellystä.Nooralotta teki arvokisoissa sen mitä urheilija voi, kesän parhaan, uransa parhaan ja Suomen ennätyksen.
Kyllä jaksaa.Ei nämä enää pitkää jaksa kiinnostaa vaikka herra Boltin pissatestimukista ei pohja putoaisikaan.....
Ei muuta kun jännittäviä hetkiäKyllä jaksaa.
No kyllä minusta Ruuskanen veti välillä maihin yli puolitoistametriä viivasta.Paskat.
Kokeilepa joskus heittää moista välinettä. Ihan tosissaan siis. Nakkailepa sitä keppiä silleen söpösti, että vauhtisi päättyy aina siihen viivalle.No kyllä minusta Ruuskanen veti välillä maihin yli puolitoistametriä viivasta.
Hannula oli viime vuonna EM-kisoissa juoksemassa muiden toimittajien kanssa 800 metrillä. Taisi se heikompaan puoliskoon jäädä, mutta ei nyt ihan viimeinenkään ollut.Vois Hannulan persläpi kokeilla juosta edes kierroksen tuossa vauhdissa.![]()
Kummasti muiden jalat tai kädet osuivat lähes poikkeuksetta lähemmäs viivaa. Ymmärrän, että sukellustekniikalla täytyy jättää pelivaraa, mutta jos kerta toisensa jälkeen jää yli metri, on tarpeettomasti annettu tasoitusta. Se on kuin selittäisi, että varmuuden vuoksi ei kannata yrittää pituushypyssä hiulata sitä ponnistusta lankulle saakka.Kokeilepa joskus heittää moista välinettä. Ihan tosissaan siis. Nakkailepa sitä keppiä silleen söpösti, että vauhtisi päättyy aina siihen viivalle.
Sorry. Nyt ratkoi aukkopaikan kaverin tietämykseen. Se ei vaan mene niin.
No nythän tämä tuli aukottomasti todistettua. Oli kyseessä kenttä- tahi juoksulajit (LNFA racing) niin totuus löytyy Webbarilta. Vierailen Radiokatu kakskympissä alkavan viikon tiistaina ja olisin voinut ottaa asian esille mutta turhaahan se, kun ratkaisu on jo löytynyt: Älä sukella. Tai jos sukellat, sukella lähempänä viivaa.Kummasti muiden jalat tai kädet osuivat lähes poikkeuksetta lähemmäs viivaa. Ymmärrän, että sukellustekniikalla täytyy jättää pelivaraa, mutta jos kerta toisensa jälkeen jää yli metri, on tarpeettomasti annettu tasoitusta. Se on kuin selittäisi, että varmuuden vuoksi ei kannata yrittää pituushypyssä hiulata sitä ponnistusta lankulle saakka.
Ristus tosiaan. Jos Ruuskanen heitosta toiseen heittää metrin kauempaa kuin pahimmat kilpakumppanit, niin täytyyhän sen olla juuri oikea tapa, vaikka pääsy jatkokierroksille oli senttipeliä ja sijoituskin olisi saattanut olla parempi paremmalla askelmerkillä.Ei noi Ruuskanen ja Parviainen taida tietää keihäänheitosta mitään. Webslavekin näkee televisiokuvasta missä mättää - heittäis vaan lähempää viivaa niin keppi lentäis jo paljon pidemmälle! :thumbup: