Lancer
Realisti
Webberistä on tullut jostain syystä allekirjoittaneen mestarisuosikki vaikka julistauduinkin Vettel-faniksi ennen kauden alkua. Jos nyt vain startti onnistuisi pitkästä aikaa niin hyvin menisi kisa.
Itsekin Webberille mestaruuden soisin mutta paras voittakoon. Nyt 2 krt peräkkäin RB-kuskien aika-ajoero on ollut 7 sekunnin sadasosaa eli järjestys olisi noin 6 kilometrin radoilla voinut mennä ihan kumminpäin tahansa. Kilpailullisesti shitti homma tuo likainen lähtöpuoli. 2-ruudun pitäisi käytännössä olla toiseksi paras starttipaikka. Sitä se monesti ei ole. Mutta, noin tasaväkisinä jos Webber jossain ottaa paalun puolikkaan silmänräpäyksen erolla Vetteliin, tekee se Vettelin MM-jahdista kenties tosi vaikean. On hänellä silti vielä vuosia aikaa kilpaillakin huipulla, potentiaali kuskina riittää siihen.Webberistä on tullut jostain syystä allekirjoittaneen mestarisuosikki vaikka julistauduinkin Vettel-faniksi ennen kauden alkua. Jos nyt vain startti onnistuisi pitkästä aikaa niin hyvin menisi kisa.
Vasen takaripustus meni jo seinään osumisessa hajalle, joten Rosbergin kanssa osuminen oli enää vain sinetti päälle homman paketoimisessa.Mies olisi vielä saattanut hyvinkin pyristellä kuiville turva-autojaksojen värittämässä kisassa, mutta osuma Rosbergiin tuhosi kaiken.
Valottaisitko tätä vähän lisää, kun ei muistu mieleen mihin viittaat? Pieni muistin virkistys lienee paikallaan.Jo viime vuoden Espanjan kisasta lähtien tuli selväksi miten Red Bull kohtelee Webberiä. Tai ainakin haluaisi kohdella.
Niinpä.Mitää? jos Vetteliä suosittaisiin niin Webber olisi laitettu kakkoskuskiksi jo kauden alusta alkaen, mutta kappas.. sekin saa taistella mestaruudesta täysillä :O
Vähän vaikea laittaa kakkoskuskiksi, kun tallikaverinsa suosimisesta huolimatta päihittää sen melko säännöllisesti. Naurettavaksi menisi, jos pitäisi joka toisessa kisassa olla päästämässä edelle.Mitää? jos Vetteliä suosittaisiin niin Webber olisi laitettu kakkoskuskiksi jo kauden alusta alkaen, mutta kappas.. sekin saa taistella mestaruudesta täysillä :O
Tämä todella mukava ja sympaattinen mies yritti viedä Alonson mukanaan, mutta törmäsikin Nicoon. Olisi kyllä saanut pidettyä auton siellä seinän vieressäkin, jos olisi kiinnostanut jarruttaa. Ei kiinnostanut.Mies olisi vielä saattanut hyvinkin pyristellä kuiville turva-autojaksojen värittämässä kisassa, mutta osuma Rosbergiin tuhosi kaiken.
Tämä selvä, alunperin näytti vain siltä, että etusiivi lähti vähän sijoiltaan ja joku takarengas vähän kolhiintui. Mutta kaisse sitten oli ajokelvotonna jo ennen Nicon syöksyä.Vasen takaripustus meni jo seinään osumisessa hajalle, joten Rosbergin kanssa osuminen oli enää vain sinetti päälle homman paketoimisessa.
Sehän tässä vtuttaa kun se paras tuskin voittaa. Ja on suoranainen ihme, että elämäntapasymppisWebberin auto hajosi tuossa Korean ulosajossa, joka oli oikeastaan kanttarin, sään ja Rosbergin vika.Itsekin Webberille mestaruuden soisin mutta paras voittakoon. Nyt 2 krt peräkkäin RB-kuskien aika-ajoero on ollut 7 sekunnin sadasosaa eli järjestys olisi noin 6 kilometrin radoilla voinut mennä ihan kumminpäin tahansa. Kilpailullisesti shitti homma tuo likainen lähtöpuoli. 2-ruudun pitäisi käytännössä olla toiseksi paras starttipaikka. Sitä se monesti ei ole. Mutta, noin tasaväkisinä jos Webber jossain ottaa paalun puolikkaan silmänräpäyksen erolla Vetteliin, tekee se Vettelin MM-jahdista kenties tosi vaikean. On hänellä silti vielä vuosia aikaa kilpaillakin huipulla, potentiaali kuskina riittää siihen.
Älä unohda Alonson painostusta.Sehän tässä vtuttaa kun se paras tuskin voittaa. Ja on suoranainen ihme, että elämäntapasymppisWebberin auto hajosi tuossa Korean ulosajossa, joka oli oikeastaan kanttarin, sään ja Rosbergin vika.
Tämä oli läppä, olihan?Sehän tässä vtuttaa kun se paras tuskin voittaa. Ja on suoranainen ihme, että elämäntapasymppisWebberin auto hajosi tuossa Korean ulosajossa, joka oli oikeastaan kanttarin, sään ja Rosbergin vika.