Kuule se riittää että olet käynyt lukion niin pääset kirjoittamaan uutisia. :alppu:Pistää kyllä taas miettimään, että kannattaisiko noihin oikeasti laittaa työhakemusta sisään.
Mutta eihän mitään toivoa ole, kun ei ole toimittajakoulutusta takana. Se kun näköjään pätevöittää!![]()
Myötähäpeä on valtava. Toivottavasti tekevät noita ihan vittuilakseen eikä tosissaan. :yuck:Maikkari aloitti taas hehkutuksen Hamiltonin "suomalaisuudesta" Tulosruudun päätteeksi.![]()
Mikäs se sellainen toimittajakoulutus on? Toimittajat tulevat nykyään hyvin laajalta sektorilta, skaala on maisterista kansanopistoon.Pistää kyllä taas miettimään, että kannattaisiko noihin oikeasti laittaa työhakemusta sisään.
Mutta eihän mitään toivoa ole, kun ei ole toimittajakoulutusta takana. Se kun näköjään pätevöittää!![]()
Ei kanssa, varsinkaan tämänpäiväinen Imola 1994 + "hauska musiikki" kooste...Pakkohan tuon on vitsi olla kun Schumistakin tuli nyt ja jos on kerran muistakin kuskeista tullut aiemmin vastaavat... Ei nyt ihan pure meikäläiseen Maikkarin huumori. :thumbfh:
Jokin niistä.Mikäs se sellainen toimittajakoulutus on? Toimittajat tulevat nykyään hyvin laajalta sektorilta, skaala on maisterista kansanopistoon.
Enpä nähnyt. Cräshikooste + Benny Hill musiikkia + studionaurua ??Ei kanssa, varsinkaan tämänpäiväinen Imola 1994 + "hauska musiikki" kooste...
Näytettiin mm. JJ:n romuttunutta autoa Imolan gridissä (josta lensi osia katsomoon) ja taustalla soi jotain maikkarin sirkusmusiikkia.Enpä nähnyt. Cräshikooste + Benny Hill musiikkia + studionaurua ??
V*ttu mitä otsikointia! :jaska: