Pitääkö paikkansa - tunnistatko itsesi?

Lancer

Realisti
Liittynyt
23.7.2007
Viestit
20495
Sijainti
taas Suomessa
Härkä (21.4. - 20.5.) on harkitseva nautiskelija, jolle aistinautinnot ovat hyvin tärkeitä.
Jaah...

Kommunikoi usein paremmin kosketuksen tai läsnäolon kuin keskustelun kautta.
En osaa sanoa.

Arvostaa juuria ja kunnioittaa perinteitä.
Osunee.

Ei sopeudu kovin helposti muutoksiin, mutta jos löytää sisäisen rohkeutensa, voi toimia hyvinkin rakentavana välittäjänä.
Osittain.

Saattaa olla poliittisesti tai uskonnollisesti hyvin valveutunut.
Jees.

Yleensä mielipiteet pehmentyvät iän myötä.
Tässä vaiheessa paha sanoa vielä "iän myötä", mutta ehkä ne ovat vähän pehmeämpiä kuin jokunen vuosi sitten.

Luonnonläheinen ja aistillinen horoskooppimerkki.
Kaiketi.
 

kurski

Oisko minkä tyyppistä ?
Liittynyt
6.10.2009
Viestit
18501
2 kaveria on neitsyt, sekä Belmiksen vanhempi tytär. Kuvaus sopii kyllä heihin hyvin.
Ok, mutta tuohan oli vain IS:n tekemä joku toinen mainos toimisto olisi voinut arvoida toisin. Ei kyl pitäny mun kohdalla yhtään paikkaansa oikeastaan mikään (tai no yks asia vain).
 

Siggeboi

Banned
Liittynyt
6.9.2006
Viestit
4475
Sijainti
Puskassa
Ok, mutta tuohan oli vain IS:n tekemä joku toinen mainos toimisto olisi voinut arvoida toisin. Ei kyl pitäny mun kohdalla yhtään paikkaansa oikeastaan mikään (tai no yks asia vain).
Eikös nuo kuvaukset ole pitkälti samoja joka paikassa? :eek: Tässä esimerkkejä.

PS. En tiennytkään että IS on mainostoimisto. :alppu:
 
Viimeksi muokattu:

jps

nimimerkkien jahtaaja
Liittynyt
17.11.2000
Viestit
31093
Sijainti
täällä
"Kauriit ovat rakentaneet Suomen sotien jälkeen, sillä silloin Suomen väestöstä oli suurin osa kauriita" ei selity millään. Se vaan on täyttä paskaa. Voi olla, että arvon astrologi on tarkoittanut jotain muuta kuin mitä on kirjoittanut.
Olisihan se kyllä aika mainio ilmiö, jos suomalaisista yli 50 %'ia loisi tuolloin ollut kauriita.
 

JPP

as Quo as possible
Liittynyt
2.3.2007
Viestit
24337
Sijainti
lappeen Ranta
Siis toi on osittain just niinkun minä!

edit. Paska! Luin vahingossa väärän horoskooppimerkin kohdalta.
 

Jacques

KKWCS:n Mietaa
Liittynyt
15.10.1999
Viestit
37046
Sijainti
Helsinki
Neitsyt (23.8. - 22.9.) on pikkutarkka ja harkitseva ihminen. Hänellä on muisti kuin norsulla. Vaikka itsetutkintaa harrastavalla neitsyellä on kykyä ja lahjakkuutta taiteellisuuteen, yleensä järki kuitenkin voittaa. Saattaa valita terapeutin tai akateemisen uran tai uran, jossa saa käyttää paljon järkeä. Neitsyelle sopii hyvin myös järjestötoiminta. Neitsyt on turvallisuudenhakuinen, kriittinen ja äärimmäisen itsenäinen. Jos päättää perustaa perheen, heittäytyy siihen täysin. Mitä tekeekin, tekee sen tunnollisesti.
Alleviivatut pitävät paikkansa. Alleviivaamattomissakin voi olla perää. :)
 

Örfil

Guest
Vaaka (23.9. - 23.10.) tasapainoilee nimensä mukaisesti suuren kysymyksen äärellä. Joko-tai-ihminen, jonka elämä on tasapainoista ja hyvää, jos löytää itsestään sekä-että-vaihteen. Ajoittain kärsimätön ja levoton. Jos ei pysty tekemään päätöstä itse, ulkoistaa sen muille. Ihmisiä yhdistävä vaaka on lahjakas ja luova, myös rakastettava ystävä. Sopeutuu helposti kansainvälisyyteen tai eri alakulttuureihin. Näkee ne rikkautena, ei uhkana. Innostuu helposti ja pitää esteettisistä asioita. Visuaalinen silmä on erittäin hyvä.
Miten niin ajoittain levoton?

Ikinä en ole ollut rakastettava ystävä!

Näen alakulttuurit, etenkin svedupetterit uhkana!

Visuaalinen silmä on lasien ja värinäön puutteen takia ihan paska.

Eli en tunnista. Taidan olla horoskoppimerkiltäni KÄRMES!
 

Juskanen

Naisilleninen
Liittynyt
3.8.2003
Viestit
6598
Sijainti
lähiö
Luin omani, ja tunnustan, olen puhelias ja kärsimätön ja itsekäs ja kyllästyn nopeasti. Eli aika moni asia piti paikkansa. Sitten luin nuo muutkin, ja kaikista noista kuvauksista ainakin puolet tuntui sopivan minuun. En sit alkanut vieläkään uskoa horoskooppeihin :doubtful:
 
Ylös