Ylihuomenna kuuden maissa.Koskakohan forumille tulee sukupuolen vaihdos?
Seuraava kysymys.
Ylihuomenna kuuden maissa.Koskakohan forumille tulee sukupuolen vaihdos?
Tuu tänne sanoo,niin saat joystickin perseeseen!Sukupolvenvaihdos meneillään.
-60 ja -70 luvulla syntyneet, "monessa tosielämän liemessä keitetyt" forumistit ovat hiljenemään päin ja tilalle astuu -80 -> syntyneitä kusihousunörttejä, jotka ovat saaneet turpiinsa vain tietokonepeleissä ja osa saanut naistakin vain virtuaalisesti
Elämän kiertokulku on tämä.
Seuraava kysymys.
Lobotomian kautta vois lähtee rakentaa puhtaalta pöydältä. Ohan tääl nähtävissä sellasta uusavutonta pleikkarisukupolven länkytystä, ihme viherpiiperokommunismihaihattelua ja pilvilinnoissa liitämistä. Tiukkaa asiaa, kylmiä faktoja ja relevanttia agendaa näkee yhä harvemmin. Että sinänsä huoleen voi yhtyä täysin rinnoin.Koskakohan forumille tulee sukupuolen vaihdos?
Sen piti olla kesäkurpitsa, ja korvaan!Tuu tänne sanoo,niin saat joystickin perseeseen!
Ja Pirkkala. Meni mies ihan pilalle.:thumbfh:Ja viikatemieskin on korjannut satoaan: Tose ja Mikko olivat aivan ehdottomia "puumerkkejä" silloin aikanaan.
Mistä moiset miehet tilalle?
:mad_old: Arvon herra moderatorif ei tunne murreilmaisuja. Ilmeisesti.Hähähä! Poikamihnä. Hähä! Avutontaaaah!
En tunne ketään tai mitään. Tunteeton paska koko jätkä.:mad_old: Arvon herra moderatorif ei tunne murreilmaisuja. Ilmeisesti.
Niillä muilla ei ole vain yksinkertaisesti pokka/munaa tulla tänne heittää settii.Kurskista varmaan kuullaan vielä jatkossakin, lahjakas tyyppi, mutta muuten on kyllä hiljaista nuoressa polvessa.. Onko vika valmennuksessa vai missä, mutta eihän tää homma nyt näin toimi, ettei uusia huippuja ole näköpiirissäkään Tämä näkyy niin junnujen surkeassa kansainvälisessä voorumimenestyksessä kuin ihan katsomalla ketä löytyy top 50 keskustelijan joukosta voorumista tänä päivänä. Jatkoaikakin on pari valovuotta edellä..
Tarkoitat varmaan että "pihalle"? :thumbup: Etenkin etu- ja takapihalle.Ja Pirkkala. Meni mies ihan pilalle.:thumbfh:
:frown: Moon sitten vaan tyhmä kun menin väliin sörkkimään. Sori. *lähtee valmistelemaan marttyyrivetäytymistä*Foorumin ongelma on se, että kaikki nämä niin kutsutut Forumlegendat kuten OoPee, ITG, AJ, JA, ruma milffi, kouvo, markoj ja kymmenet muut joita en jaska luetella vetävät – varsinkin vapaan puolella – niin paskaa settiä, joka on samalla niin hyvää (ei, en tarkoita paskan makua), ettei kukaan "uusi" uskalla mennä väliin koska heti taso laskee kuin itse Leuan leuka. Niin kauan kun nämä papat jaksaa heittää samantasosta läppää jolle saa nauraa joka ilta, niin me nuoret pysymme taka-alalla.
Pari minuuttia männy. Eiköhän se ole aika marttyyricomebackille.:frown: Moon sitten vaan tyhmä kun menin väliin sörkkimään. Sori. *lähtee valmistelemaan marttyyrivetäytymistä*
*nostaa pään ja vilkaisee pois rististä kohti tietokoneen näyttöä* *iskee vasaralla sormeen*Pari minuuttia männy. Eiköhän se ole aika marttyyricomebackille.
Itse asiassa osoitit todellista urheutta tunkemalla isojen poikien väliin välittämästä murjotuksi tulemisen vaarasta.:frown: Moon sitten vaan tyhmä kun menin väliin sörkkimään. Sori. *lähtee valmistelemaan marttyyrivetäytymistä*
Puoli tuntia on (oli) minimi. Tai oikeastaan standardi. Kai tämäkin muuttuu kun kh-nörtit valtaavat forumin.Pari minuuttia männy. Eiköhän se ole aika marttyyricomebackille.
Kato meillä khn-sukupolvella on vielä notkeemmat kädet ja sormet kuin teillä vanhuksilla, joilla se puoli tuntia on jotakuinkin yhden viestin kirjoittamiseen menevä aika.Puoli tuntia on (oli) minimi. Tai oikeastaan standardi. Kai tämäkin muuttuu kun kh-nörtit valtaavat forumin.
Viestin kirjoitus sinänsä sujuu nopeasti, mutta eturauhasvaivat keskeyttävät sen turhan usein :nope:Kato meillä khn-sukupolvella on vielä notkeemmat kädet ja sormet kuin teillä vanhuksilla, joilla se puoli tuntia on jotakuinkin yhden viestin kirjoittamiseen menevä aika.