Sue_me
Well-known member
- Liittynyt
- 1.8.2005
- Viestit
- 27848
Noi ei olekaan mitkään kiinalaiset kottikärryn renkaat.
On baijerin auton peruskustannukset melkoiset...
Noi ei olekaan mitkään kiinalaiset kottikärryn renkaat.
On baijerin auton peruskustannukset melkoiset...
Ne taisi olla jotkin erikoisrenkaat?Noi ei olekaan mitkään kiinalaiset kottikärryn renkaat.
Motaria kun tuossa pari vuosikymmentä hieroo eestaas ja ostaa kesärenkaita satsin per kausi niin alkaa miettiä muitakin kuin premium-merkkejä. Kiinalaisten ja niiden väliin mahtuu aika monta hyvää vaihtoehtoa.Noi ei olekaan mitkään kiinalaiset kottikärryn renkaat.
No onhan ne.Motaria kun tuossa pari vuosikymmentä hieroo eestaas ja ostaa kesärenkaita satsin per kausi niin alkaa miettiä muitakin kuin premium-merkkejä. Kiinalaisten ja niiden väliin mahtuu aika monta hyvää vaihtoehtoa.
Tietty jos sun Misukat on ran flatit niin sitten en tiedä.
Ok. Itse en ajatellut hankkia moisia tilalle, kun nuo on syksyllä loppuunkaluttu.No onhan ne.
Täytyy vielä kysellä tarjousta eräästä naapurikunnan liikkeestä. Mutta tuo Jämsän tarjous toistaiseksi hinta-laatu -suhteeltaan halvin.
Tuli sijoitettua jo sen verran to-su välisenä yönä, että täytyy alkaa tukea kansantaloutta muutakin kautta.Sue: osta tavalliset (leveät) renkaat ja sijoita loput viinaan ja naisiin.
Maksoin taannoin talvinokialaisista 500 asennettuna. Kesärenkaiden kanssa ajattelin selvitä alle puolella.
Siirry VAG-Areenalle. Veikkaan, että apu löytyy sieltä ennen kuin täältä. Aloitan: Osta Kia!Täältä kun saa varmoja ja ehdottoman oikeita mielipiteitä. Harkitsen autonvaihtoa puolen vuoden - vuoden päästä. Tekisi mieleni automaattista vaiihdelaatikkoa. ALD myy vanhoja leasing-autoja kohtuuhintaan, siis ainakin niitä, jotka hetkellä kiinnostaisivat, kuten Skoda Octavia ja Golf Variant. 2 - 4 v vanhoja laitoksia ja alle 70 000 km ryystettyjä.
Niin niissähän on se DSG, joka taas on essonbaarissa haukuttu alimpaan helvettihin. Että millainen se DSG oikeasti vanhetessaan on? Että uskaltaako hankkia, jos ylläpito on oman kukkaron varassa?
Entäs sitten kokoluokkaa isompi Passat, kun niissä oli eturipustusongelmia. Että onko edelleen, noissa 2 - 4 vuotta vanhoissa malleissa?
Mee-juna lopetti kesällä. Nyt on se kehärata.Viikko sitten hajos bussi alta. Mee junalla.
ET SITTEN KERRO NIILLE MUSTA MITÄÄN!!Tampereen ravintolayrittäjät varmaan tervehtivät jo nimeltä kunhan seuraavan kerran saavun huudeille.
Jonkin laajuisella näytteellä (vagareenan polli) arvelisin että mahdollisuudet saada ongelmaton DSG lienee luokkaa 60...70%.Täältä kun saa varmoja ja ehdottoman oikeita mielipiteitä. Harkitsen autonvaihtoa puolen vuoden - vuoden päästä. Tekisi mieleni automaattista vaiihdelaatikkoa. ALD myy vanhoja leasing-autoja kohtuuhintaan, siis ainakin niitä, jotka hetkellä kiinnostaisivat, kuten Skoda Octavia ja Golf Variant. 2 - 4 v vanhoja laitoksia ja alle 70 000 km ryystettyjä.
Niin niissähän on se DSG, joka taas on essonbaarissa haukuttu alimpaan helvettihin. Että millainen se DSG oikeasti vanhetessaan on? Että uskaltaako hankkia, jos ylläpito on oman kukkaron varassa?
Entäs sitten kokoluokkaa isompi Passat, kun niissä oli eturipustusongelmia. Että onko edelleen, noissa 2 - 4 vuotta vanhoissa malleissa?
Uijui, Corsicassa laatikkovastuuta siis vielä 56tkm.Tuotevastuuhan noissakin pelaa jotenkin vaikka takuuaika on ummessa, vaihdelaatikon tulisi kai kestää se 200000 km.
Mulla kyllä kesti sen 150000 km, vai mitä ehdin autolla ajaa. Manuaaliloota rupesi kilisemään 240000 km kohdalla.Jonkin laajuisella näytteellä (vagareenan polli) arvelisin että mahdollisuudet saada ongelmaton DSG lienee luokkaa 60...70%.
Ottaako riski vai ei, lienee riskin ottajan itsensä puntaroitava jutska.
Tuotevastuuhan noissakin pelaa jotenkin vaikka takuuaika on ummessa, vaihdelaatikon tulisi kai kestää se 200000 km. Korjauskustannukset jaettanee jossain suhteessa, joten kuluitta ei laatikkoremppakaan synny.