burb
.
- Liittynyt
- 19.2.2002
- Viestit
- 46199
Huono vertaus.Hakkarainen on oman elämänsä Mario Balotelli.
Mario sentään onnistuu joskus.
Voishan tästä vetää sanaleikin lontooksi mutta nyt saatte käyttää mielikuvitustanne. Elikkäs lempipiirroksianne.
Huono vertaus.Hakkarainen on oman elämänsä Mario Balotelli.
Onko pakko? Haluaisin säästää parempiin rakoihin.Voishan tästä vetää sanaleikin lontooksi mutta nyt saatte käyttää mielikuvitustanne. Elikkäs lempipiirroksianne.
No nyt en tajunnu tota tissijuttua. Otin silti loukkauksena, ja miksipäs en niin olisi tehnyt.Onko pakko? Haluaisin säästää parempiin rakoihin.
Hakkarainen on muuten kuvan perusteella periny sun tissit.
Samaa kattelin jo aiemmin.Tuon naisen pääkoristeista tuli mieleen eräs menestyskirjailija. Hän ei kuitenkaan liene Tepsukan seurana.
Mutta saattaa hyvinkin olla, että kummankin sukujuuret juontavat Suomenlahden eteläpuolelle :frank:Tuon naisen pääkoristeista tuli mieleen eräs menestyskirjailija. Hän ei kuitenkaan liene Tepsukan seurana.
Ehkäpä!Mutta saattaa hyvinkin olla, että kummankin sukujuuret juontavat Suomenlahden eteläpuolelle :frank:
Ja FW08.Ossoo muut kuin Hakkarainenkin hölmöillä, mutta kieltämättä Hakkis on alansa huippu.![]()
Kerrohan tarkemmin?Knoukka sanoi:mutta alkoholismi on siitä jännä tauti, että etenee myös oireettomassa vaiheessa eli silloin kun alkoholisti ei juo.
Racer on vaan katkera kun ei saa mitään ilmaiseksi, koska Pirkkalassa on henkisesti vähälahjaisia liikaa.Ja FW08.
Se saa Jyrkkälässä ilmaiset nakit kioskilla koska on Turun kovin kommunisti! :thumbup:
N:liiton viimeinen elossa oleva desantti (vaikka radiosta on jo patterit loppu v -89).
Lyhyesti sanottuna: kun alkoholismi ei lievene raittiin kauden aikana vaan päinvastoin raittiuden jälkeinen juominen on rajumpaa ja hallittomampaa kuin ennen raitista jaksoa.Kerrohan tarkemmin?
Tarkoitatko Aulis Viljasta?Racer on vaan katkera kun ei saa mitään ilmaiseksi, koska Pirkkalassa on henkisesti vähälahjaisia liikaa.
"Kohupersu passittautui katkolle. Katso kuvat!" olisi lööpimpi vaihtoehto.Radiouutisen mukaan Teuvo Hakkarainen hakeutui hoitoon alkoholiriippuvuuden takia.
IP-lehden mukaan Hakkarainen passitettiin hoitoon alkoholiongelman takia.
Kumpi uutislinja lie luotettavampi?
Nimeni ei ole Aulis eikä Viljanen asu Pirkkalassa.Tarkoitatko Aulis Viljasta?
Hyvin ja asiallisesti tarkennettu.Lyhyesti sanottuna: kun alkoholismi ei lievene raittiin kauden aikana vaan päinvastoin raittiuden jälkeinen juominen on rajumpaa ja hallittomampaa kuin ennen raitista jaksoa.
Repsahduksen aktivoima addiktio on siis aiempaa vahvempi.
Tämä ei tarkoita sitä, että raittiit kaudet olisivat turhia. Elimistö ja muu kyllä toipuu raittiuden aikana. Puhumattakaan miten muu elämä, alkoholistin ja hänen läheistensä, on parempaa raittiuden aikana.
Mutta jos juominen alkaa uudelleen se alkaa ja/tai kiihtyy hyvin nopeasti entistä rajummaksi.
Vaikka ilmiöllä on aivan toiset syyt niin seuraamuksiltaan sitä voisi verrata uusivaan syöpään, joka on yleensä aina ensimmäistä kierrosta ärhäkämpi.
Repsahduksen aiheuttama addiktio varmaan kiihtyy ylipäätään sellaisilla alkoholiin taipuvaisilla henkilöillä jotka pääsevät työpaikkaan missä on normikansalaisiin nähden suhteellisen hyvä palkka ja suhteellisen hyvät luontaisedut, mutta töitä ei tarvitse tehdä juuri lainkaan jos ei halua.Repsahduksen aktivoima addiktio on siis aiempaa vahvempi.
Eikös ton mukaan sitten POinosesta tulis sympaattinen hahmo? :frown:Hakkarais-läppä oli aluksi ihan hassua, mutta nyt menee maku. Kuitenkin Tepi on mm. Pekka Haaviston hyvä ystävä ja lahjoittanut sahan Hondurasiin. Media yrittää harhauttaa kansaa uutisoimalla tästä samalla kun maailmalla päätetään jokaisen tulevaisuudesta. Pentti Oinosesta tai jostain muusta aidosti vastenmielisestä persusta voisi enemmänkin kaivella näitä paskajuttuja. Hakkarainen on muuntaunut median ajojahdin myötä sympaattiseksi hahmoksi.