Mirreille nimet?!?!

Il Tempo Gigante

Darth Father
Liittynyt
20.2.1999
Viestit
42723
Sijainti
Gamla Pedersöre huvudsocken
Haa

Fernir ja Harmaaselkä
Moose ja Benjy
Phobos ja Deimos
Rashaverak ja Karellen
Leon ja Lion
Vino ja Raita
Kissa ja Katti
Parker ja Lambert
Miska ja Maski
Mario ja Luigi
Safiiri ja Teräs
Juho ja Antti
 

Mehe Rienarsuo

Lupaavin tulokas
Liittynyt
9.3.1999
Viestit
20163
Sijainti
Konnektikuti
Homo ja Hetero
Kansio ja Erpo
Esa ja Vesa
Wayne ja Mario
Tiku ja Taku
Jagger ja Richards
Martin ja Lewis
Tom ja Jerry
Ben ja Jerry
Jerry ja Jerry
Jerry ja Kannu
Dumb and Dumber
Sila ja Kuukio
Potilas Tyrnäänsalpa ja Alvari Aalto-Pelti
Jeesus ja Pietari
Kukka ja Mehiläinen
Kumi ja Paljas
Kives ja Kassi
Eritoten ja Samatoten
 

burb

.
Liittynyt
19.2.2002
Viestit
46199
Mouru & Nauku

tai

Mouru Turbo GTI & Nauku 2000 Special Edition
 

AJ

Well-known member
Liittynyt
19.7.2000
Viestit
69605
Sijainti
Toinen Maailma
Sit, ku nimet on annettu ja tulee matolääkityksen antamisen aika, niin tässä ohjeet:

Nosta kissa syliin ja pitele sitä vasemmalla käsivarrellasi kuin pitelisit lasta. Aseta oikea etusormi ja peukalo kissan suun molemmin puolin ja paina hellästi poskia samalla kuin pidät pilleriä oikeassa kädessä. Kun kissa avaa suunsa, pudota pilleri suuhun. Anna kissan sulkea suunsa ja nielaista.

Nosta pilleri lattialta ja kissa sohvan takaa. Pitele kissaa vasemmalla käsivarrellasi ja toista prosessi. Hae kissa makuuhuoneesta ja heitä pehmennyt pilleri pois.

Ota uusi pilleri pakkauksesta ja pitele kissaa vasemmalla käsivarrellasi ja pidä kiinni takajaloista lujasti vasemmalla kädelläsi. Pakota kissan leuat auki ja työnnä pilleri suun takaosaan oikealle etusormellasi. Pidä kissan suuta kiinni laskien samalla kymmeneen.

Poimi pilleri akvaariosta ja kissa vaatekaapin päältä. Huuda puoliso sisään pihalta.

Polvistu lattialle pitäen kissaa kiilattuna lujasti polviesi väliin pitäen kiinni etu- ja takakäpälistä. Älä välitä kissan matalasta mouruamisesta. Käske puolison pitää kiinni kissan päästä lujasti yhdellä kädellä, samalla kun tunget puista viivotinta kissan suuhun. Liu'uta pilleri suuhun viivotinta pitkin ja hiero kissan kurkkua voimakkaasti.

Hae kissa verhotangolta ja ota uusi pilleri pakkauksesta. Pistä muistiin uuden viivottimen osto ja verhojen korjaus. Lakaise rikkoutuneet koriste-esineet ja laita ne syrjään myöhempää liimausta varten.

Kääri kissa isoon pyyhkeeseen ja pyydä puolisoasi makaamaan kissan päällä niin, että sen pää juuri ja juuri näkyy puolison kainalon alta. Pistä pilleri mehupillin päähän, pakota kissan suu auki lyijykynällä ja puhalla mehupilliin.

Varmista lääkepaketista, ettei pilleri ole vaarallinen ihmiselle. Juo lasi vettä, että saat maun pois suustasi. Laita laastari puolison käsivarteen ja pese veri pois matosta kylmällä vedellä ja saippualla. Hae kissa naapurin halkokuurista.

Ota uusi pilleri. Laita kissa kaappiin ja sulje ovet kaulan kohdalta niin, että pää jää näkyviin. Pakota suu auki jälkiruokalusikalla. Ammu pilleri kissan kurkkuun kumirenksulla.

Hae ruuvimeisseli työkalupakista ja kiinnitä ovi takaisin saranoilleen. Laita kylmäkompressi poskellesi ja tarkista rokotuskortistasi viimeisen jäykkäkouristusrokotuksen päivämäärä. Heitä T-paita roskiin ja hae toinen paita makuuhuoneesta. Soita palokunta hakemaan kissa puusta tien toiselta puolelta. Pyydä anteeksi naapurilta, joka törmäsi aitaan väistäessään kissaasi.

Ota viimeinen pilleri paketista. Sido kissan etu- ja takatassut yhteen puutarhalangalla ja sido se kiinni ruokapöydän jalkaan. Etsi paksut näppylähanskat vajasta. Pakota kissan suu auki pienellä jakoavaimella. Työnnä pilleri suuhun ja iso fileepihvinpala perään. Pidä päätä pystyasennossa ja kaada puoli litraa vettä kurkkuun, jotta pilleri huuhtoutuu alas.

Pyydä puolisoa viemään sinut ensiapuun ja istu rauhallisesti hiljaa kun tohtori tikkaa sormesi ja käsivartesi ja poistaa pillerin jäämät oikeasta silmästäsi.

Soita eläinlääkärille ja pyydä kotikäyntiä.
 

Balthazar

Luonnollisesti.
Liittynyt
10.11.2000
Viestit
13560
Sijainti
Boogie Street
Elämä & Erotiikka
Hiiri & Ihminen
Vieläkö & Villihevonen
Jakorasia & Alkoholisti
Aamutoi & Iltavei
Anne & Jacques
Kauppaopisto & Nainen
Viikonloppuisä & Yksinäinen
 

Lunssila

Well-known member
Liittynyt
6.6.2008
Viestit
18218
Olis jo korkea aika päättää nimet. Ehdotan polliratkaisua.
Ne kastettiin minua konsultoimatta. En viitsinyt vaan tulla tänne ilmoittamaan, kun tässä toikissa oltiin päästy niin hyvin vauhtiin.
 
Ylös