Rentta
Well-known member
Tuollaisia tarttui mukaan prismasta . Olivat melko hinnakkaita , mutta ovat kyl hyvejä. Harmi , kun ei salt & vinegar versiota löytynyt :/
Pitäis olla "painful chocolate rain". ainakin vähän sen jälkeen kun oot vetäny ton pussillisen.:ahem:
Niin en aatellu koko pussia vetästä ja riippu myös miten on tottunut vetämään noita.Pitäis olla "painful chocolate rain". ainakin vähän sen jälkeen kun oot vetäny ton pussillisen.
Teeppäs.Hyvän näköisiä leipiä, pitänee itsekin tehdä muutama :ahem:.
Ei pysty tunnistamaan tuollaisesta kurskin kameralla otetusta kuvasta. Onko siinä rusinoita vai mustikoita? Rahkaa vai munamaitoa? Jonkin sekoituksessa on varmaan kämmätty?Maistuisiko oheisen kuvan herkku? Tutustuin tuohon tänä aamuna.
Epätarkoilla kuvilla on helppo hämätä ja häivyttää.Ei pysty tunnistamaan tuollaisesta kurskin kameralla otetusta kuvasta. Onko siinä rusinoita vai mustikoita? Rahkaa vai munamaitoa? Jonkin sekoituksessa on varmaan kämmätty?
Makoisaa hometta !Maistuisiko oheisen kuvan herkku? Tutustuin tuohon tänä aamuna.
Sama tuli mieleen, varsinkin oikean yläkulman pallukasta. Mikähän tuo on syntyessään ollut?Makoisaa hometta !
Mustikkapiirakka?Sama tuli mieleen, varsinkin oikean yläkulman pallukasta. Mikähän tuo on syntyessään ollut?
Makoisaa hometta !
Sama tuli mieleen, varsinkin oikean yläkulman pallukasta. Mikähän tuo on syntyessään ollut?
Juuripa niin. Hieman ikääntynyttä mustikkapiirakkaa. Löysin sen erään vanhuksen sähköhellan uunista. Siellä herkku oli 'säilössä' ja ilmeisesti odottamassa vieraita, joille sen voisi tarjoilla. Muisti pettää vanhemmuuten jokaisella.Mustikkapiirakka?