PuoliPöhkö
Well-known member
Vastaus on tossa yllä. Tai siis tässä alla.Hei miten sais F1-Forumin kännyyn?
Kyä sä tiät.
Lähetät luurin Oopeelle, ja hän asentaa haluamasi ystävällisesti ilmaiseksi puolestasi.
SIM-kortti ja PIN-koodi mukaan kiitos!
Vastaus on tossa yllä. Tai siis tässä alla.Hei miten sais F1-Forumin kännyyn?
Lähetät luurin Oopeelle, ja hän asentaa haluamasi ystävällisesti ilmaiseksi puolestasi.
SIM-kortti ja PIN-koodi mukaan kiitos!
Forti?onko teillä kellään ollut märkiviä paiseita.
Tuo avataresi näyttää heidän aero-osaston aikaansaannokselta.Forti?
Nokasta päätellöen tuo vois olla ihan minkä tahansa tallin aikaansaannosta, paitti tietysti McLarenin.Tuo avataresi näyttää heidän aero-osaston aikaansaannokselta.
Joo enneku suutut nii sanon, että en ole vielä sanonut äitille, joka sitä ekana kysy. Sen takia kysyin täällä. Hän oli viikonloppuna Virossa, joten sanon tänään, koska eilen unohdin. Mutta joo hyötyä oli.Toivottavasti ne poistuneet aivot tekevät edes hetkellisen paluun, jotta saat sitten kerrotuksi, että a) viitsitkö edes yrittää noiden ohjeiden mukaan tai b) saitko peräti toimimaan. Nimittäin ehkäpä vielä vittumaisempaa kuin tuo PekPoyn mainitsema tiedonlypsy on se, että ei sitten edes vaivauduta kertomaan oliko neuvoista mitään hyötyä.
Niinhän tuo näytti olevan.Forti?
Eiköhän nuo ole eräänlaisia avattavia aitoja (saranalla varustettuja siis), joita käytetään, jos tuohon eteen lisätään uusia vaunuja. Idea on kaiketi se, että niillä voidaan estää ihmisiä loikkimasta vaunujen välistä tahi muuten vaan kiipeämään vaunujen väliin.Ostaako joku maailmanmatkaaja sanoa mitä nuo ketjut, köydet tai remmit ovat amerikkalaisten metrojunien keulilla? Siis nuo, joita on tässäkin kuvassa kolme per junien keulat. Itse en meinaa keksiä niille oikein mitään funktiota.
Ahaa, kiitos. Eli niiden funktio on hyvinkin tarpeellinen. Tuli vaan mieleen kun eilen katselin Hill Street Blues poliisisarjaa ja siinä noita näkyi metrojunien keulalla. Ja huomasin muistavani noita "remmejä" myös sarjakuvien kuvituksesta, albumien kansista jne. Tuon kuvituskäyttö tuntui vähän samalta kuin punaiset palopostit, millä piirroksissa viitataan siihen että amerikassa ollaan. Nuo ketjumalliset portit laittaisin nyt kyllä samaan kategoriaan. Ainakin sillä perusteella, että en muista nähneeni niitä muualle liittyen kuin nimenomaan amerikkalaisiin (usein hyvin nuhjuisiin) suurkaupunkien kuvatuksiin.Idea on kaiketi se, että niillä voidaan estää ihmisiä loikkimasta vaunujen välistä tahi muuten vaan kiipeämään vaunujen väliin.
On muuten semmonen sarja, että tuon vois joskus jopa hankkia kokonaisuudessaan silläkin riskillä, että aika ja ikä (siis oma) on tehnyt tehtävänsä, mitä en kuitenkaan usko, sillä aika ajatonta menoahan tuo muistaakseni oli. Tykkäsin aikoinaan aikalailla kybällä.Hill Street Blues
Onhan se legendaarinen sarja. Ensimmäinen tuotantokausi on tosin aika hapuilua, sen verran uraa uurtava konsepti kun oli aikoinaan. Toisesta kaudesta eteenpäin kerrontatyyli tiivistyy ja alkaa löytää niitä uomia, joille myöhemmin rakennettiin mainitsemasi lisäksi NYPD Blue ja monta muuta sarjaa.On muuten semmonen sarja, että tuon vois joskus jopa hankkia kokonaisuudessaan silläkin riskillä, että aika ja ikä (siis oma) on tehnyt tehtävänsä, mitä en kuitenkaan usko, sillä aika ajatonta menoahan tuo muistaakseni oli. Tykkäsin aikoinaan aikalailla kybällä.
Käytin suunnitteluun 3D-mallinnusohjelmaa nimeltä Paint.Tuo avataresi näyttää heidän aero-osaston aikaansaannokselta.
Ei mikään noista. Etunimensä on Torsti.Onko F1-Forumhahmo Bleun etunimi Sacre vai Cordon?
Meitä ei välttämättä kiinnosta toimintasi reaaliaikaiset kuvaukset.Torsti on Toivoa täynnä.