Lööpitystä, uutisia, ym. sälää / TALVIkausi '08-'09

  • Viestiketjun aloittaja 72
  • Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.

tmoi

No niin
Liittynyt
28.2.2004
Viestit
19017
Sijainti
turkus
Onko huono päivä?:rolleyes:Että mua vituttaa kielipoliisit.Pyydän anteeksi,jos oli joku muu tarkoitus tekstilläsi.
Tarkoitti varmaan, ettei myöskään nämä Mikkosen lausunnot kerää faneja, kun tuntuu ettei Mikkosella (kummallakaan) ole yhtään sellaista lausuntoa, että saisi faneja.


ääähhh.. menikö oikein :doubtful:
 

Balthazar

Luonnollisesti.
Liittynyt
10.11.2000
Viestit
13560
Sijainti
Boogie Street
Muistaako kukaan foorumilainen tähän kuvaan ja uutiseen liittyvän episodin? Itse olin jo unohtanut, että mm. Jorma Tommila kuului Jumalan teatteriin.

 

SOKO

Well-known member
Liittynyt
5.8.2007
Viestit
4037
Totaalikieltäytyjien määrä saataisiin varmasti kasvuun tällaisella lainsäädännöllä. :doubtful:


Kirjailija: Nuoret naiset pakotettava ilotaloihin
11.02.2009 11:25


Seksin puutteesta kirjan kirjoittanut Timo Hännikäinen, 30, määräisi 18-30-vuotiaat naiset työskentelemään prostituoituina.

Hännikäinen ehdottaa, että naisille säädettäisiin asevelvollisuuden kaltainen pakollinen seksipalvelus valtion ylläpitämissä ilotaloissa.

Hännikäinen esittää näkemyksensä keskiviikon Helsingin Sanomissa. Vaihtoehtoisesti heterot voisivat hänen mielestään omia homojen pariutumiskulttuuria.

- Ihmiset voisivat esittää seksuaalisia ehdotuksia toisilleen suoraan missä ja milloin vain - kadulla, valintamyymälöissä ja kirjastoissa. Tai sitten pariutuminen rajataan varta vasten järjestettyihin yökerhoihin ja sinkkutapaamisiin, Hännikäinen sanoo.

Hännikäisen juuri ilmestynyt kirja Ilman kuvaa seksuaalisesti syrjäytyneitä ihmisiä. Hän kirjoitti seksuaalipoliittisen pamflettinsa oltuaan neljä vuotta pakkoselibaatissa.

Kirjailija-runoilijan mukaan perheinstituutio, rakastajattaret ja bordellit pitivät aiemmin huolta siitä, että seksuaaliset tarpeet tuli tyydytettyä.

- Nyt ollaan seksuaalisesti liberaaleja ja vapautuneita. Se ei tarkoita, että kaikki ihmiset harrastavat seksiä. Kulissien takana on puutteesta kärsiviä ihmisiä, yksinäisyyttä ja kärsimystä, Hännikäinen sanoo Helsingin Sanomissa.
:yuck:
 
Viimeksi muokattu:

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Toihan olis.. kattokaas sitte järjestettäis yhteistoiminnassa lähitaisteluharjotuksia. Veikkaan että siihen treeniin lähtiessä ei vemppamuodot kovin isoja olis..
 

Mangelo

Well-known member
Liittynyt
19.4.2007
Viestit
24380
Siitä sitten valitsemaan asepalvelun ja asepalvelijoiden palvelun välillä, päiväraha sama :alppu:
 

Melinda

Sponsored by Sam
Liittynyt
16.2.2003
Viestit
6280
Sijainti
Melko kaukana
No mitäs mieltä olette? Onko suomineidot rumempia kuin aikoinaan?:eek:
Miten muuten elintason nousu voi näkyä ulkonäössä kuin painon nousuna? Onko Mikkosen mielestä Suomen missit siis lihavia?

On siinä pariskunnassa kyllä vakka kantensa valinnut. :nope:
 

Estate

Well-known member
Liittynyt
23.11.2001
Viestit
11920
Onko huono päivä?:rolleyes:Että mua vituttaa kielipoliisit.Pyydän anteeksi,jos oli joku muu tarkoitus tekstilläsi.
Tarkoitti varmaan, ettei myöskään nämä Mikkosen lausunnot kerää faneja, kun tuntuu ettei Mikkosella (kummallakaan) ole yhtään sellaista lausuntoa, että saisi faneja.


ääähhh.. menikö oikein :doubtful:
Hyvä, että sentään tmoi ymmärsi tarkoitukseni. :eek:
 

Pietari

HarjunHerra
Liittynyt
4.3.2007
Viestit
7217
Sijainti
Etelä-Savo
Vietiinkö porilaistalosta todella Chagallin ja Hitlerin maalauksia?
11.02.2009 17:02, päivitetty 11.02. 17:19

Porilaisesta omakotitalosta on poliisin mukaan varastettu arvokkaita maalauksia, koruja ja kaksi käsiasetta. Poliisin mukaan asunnossa oli käyty viime viikolla keskiviikon vastaisena yönä. Murtosaalis kuulostaa lähinnä satumaiselta.

Omakotitalon omistajan mukaan kateissa on kaksi Akseli Gallen-Kallelan signeerauksella varustettua öljyvärityötä sekä Helene Schjerfbeckin, Marc Chagallin ja Fransisco Goyan signeerauksella varustetut öljyvärityöt. Lisäksi kateissa on kaksi Adolf Hitlerin signeerauksella varustettua akvarellia.

Maalausten aitoudesta ja niiden arvosta ei poliisin mukaan ole varmaa tietoa. Poliisi ei kerro, onko väitettyjen taulujen omistaja osoittanut todistuksia, joiden mukaan hän omistaisi kyseisiä tauluja.

Poliisi ei myöskään kerro, oliko omakotitalossa tehokkaat hälytysjärjestelmät. Kaiken järjen mukaan näin pitäisi olla, jos talossa todella säilytetään maailman merkittävimpiin kuuluvien taiteilijoiden, kuten Chagallin ja Goyan, maalauksia.

Asunnosta katosi lisäksi kullattu venäläinen ikoni, timantilla varustettu kultainen taskukello, valkokultainen timanttisormus sekä Beretta- ja Haenel Suhl -merkkiset pistoolimalliset käsiaseet.

Tapauksesta jotakin tietäviä pyydetään ottamaan yhteyttä Porin poliisiin, 02-6237650, tai lähimpään poliisiin.

Tutkinnallisista syistä poliisi ei ole voinut tiedottaa asiasta aiemmin.

STT-IS
Törkee murto. :nope:
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös