formulajooseppi
Well-known member
- Liittynyt
- 6.11.2013
- Viestit
- 1256
No aivan liian kaukana Kimi kyl nyt. Liikaa meni aikaa tuolla takana. Hami voi olla vahva ku eri taktiikka
Koskaan kuullut sarkasmista...?Mitä kisaa mahdat katsoa?![]()
Onhan tuota kisaakin yli puolet jäljellä. Turva-auto ja ero onkin taas nollissa.Kimillä jo melkoinen matka podiumille.
Näinpä se on. Vähän vinoilin. Mutta Lyyiksellä kai on hitaammat renkaatkin. Tosin ero tuntuu olevan aika pieni pehmeän ja kovan välillä.Ehdotti että pääsisi Bottaksesta ohi ja antaisi paikan takaisin jos ei onnistu päihittämään Vetteliä. Sen jälkeen Bottas laittoi lämän tiskiin.
Radiossa sanottiin: Valtteri please let Lewis through.Hamilton ohitti Bottaksen ja teki sen niin helposti, että Bottas taisi tarkoituksella päästää Hamiltonin edelleen.
Tuollainen GP2 moottori on häpeäksi McLarenille ja King of the Cornerille.Alonso, eiköhän se sun pointti ole tullut jo selville, ettei se Hondan moottori paras mahdollinen ole.
Ei toimi supersoftit hälle. Olisivat laittaneet softit kun ne toimi paremmin MelbournessakinMikä Bottaksella mättää, kun on noin hidas?