Vuonna 2003 CART-sarja ajoi Brands Hatchin Indy-radalla kilpailun, jonka voitti Sebastien Bourdais. Radalla oli kaksi vasemmalle kääntyvää mutkaa ja on käytössä edelleen BTCC ja BSB-kisoissa.
En tiennytkään, että IRL (?) on ajanut Doverissa. Melkoinen neronleimaus viedä kisa sinne.
Edellinen kerta, kun Indy 500 on ajettu ilman keltaisia lähdöstä maaliin?



Kirja lähti matkalleen viides toukokuuta Wisconsinin Menashasta, Oli Kahdeksannes päivä Chicagossa, seuraavan vähän yli kuukauden kirja oli Chicagon International Distribution Centressä (en tiedä miksi oli about kuukauden Chicagossa vaikka oli ykkösluokan postia) ennen kuin lähti Chicagosta Tokioon 15:sta päivä Kesäkuuta, saapui Tokioon 17:sta päivä ja oli jo samana päivänä kahdeksan tunnin päästä Helsinki Vantaalla.
itse olisin kyllä toivonut että kyseinen kirja olisi saanut ihan Äänikirja julkaisun (Miller olisi voinut olla lukijana alkusanat ja lopun perspektiivit olisi voinut lukea itse henkilöt perspektiivin alla) ettei olisi täytynyt jenkeistä asti lähteä tilaamaan aika korkeilla postikuluilla (kirjalle tuli lopulta hintaa 56.60$ kun postikulut oli 35 taalaa), Mutta mitä ekan kappaleen jo lukeneena niin kirja on todellakin vörtti. Äärettömästi lähdemateriaalia kirjassa ilman että joutuu netin kautta etsimään monella eri hakusanalla.Pitääpä ottaa itsekin harkintaan, jo pelkästään Robin Millerin alkusanojen vuoksi.
Näitä on mielenkiintoista seurata. Viime kesänä kun Ebaysta tavaraa ostin, lähti pisteestä Laurier, WA, sieltä Spokanen kautta maapostina Kentuckyyn ja muistaakseni Amsterdamin kautta päätyi Helsinki-Vantaalle.
löytyy näköjään myös Adlibriksesta. outoa että en löytänyt kyseisiä sivuja vaikka hain löytyykö kyseistä kirjaa suomesta viime viikolla. Suomalaisen kirjakaupan myymälöissä ei ole kirjaa yhtään kappaletta jos on myymäläsaatavuuteen uskominen joten varmaan saa odottaa kyseistä kirjaa hetken.Löytyy muuten myös Suomalaisesta tilausvalikoimasta: https://www.suomalainen.com/product...oney-battle-that-nearly-destroyed-indy-racing
30 euroa, ei postikuluja jos noutaa liikkeestä, muuten alkaen 3,95.
löytyy näköjään myös Adlibriksesta. outoa että en löytänyt kyseisiä sivuja vaikka hain löytyykö kyseistä kirjaa suomesta viime viikolla. Suomalaisen kirjakaupan myymälöissä ei ole kirjaa yhtään kappaletta jos on myymäläsaatavuuteen uskominen joten varmaan saa odottaa kyseistä kirjaa hetken.