F1-forumin ylläpitoon liittyvät asiat

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Moderaattorit
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Toinen sivustoprojekti on vienyt kaiken työajan. F1-Forum versio 2017 on jonossa seuraavana.

Puoluemainoksista en osaa sanoa, eiköhän ne häviä vaalien jälkeen.
 
Piti laittaa eu1.snoobi.com adblokkerin estolistalle, kun selain jäi vain latailemaan sivua eikä päässyt maaliin.
 
Kunhan sitten toimii edelleen ilman js:ää. Ärsyttää sivut joissa pakko käyttää sitä, kun normaalisti pidän sen selaimesta(ff) kiinni.
 
Kunhan sitten toimii edelleen ilman js:ää. Ärsyttää sivut joissa pakko käyttää sitä, kun normaalisti pidän sen selaimesta(ff) kiinni.
No mikäs siinä javascriptissä oikein ärsyttää? Moni sivusto (interaktiivisine toimintoineen) on yhä enemmän ja enemmän kiinni js:ssä. Itseasiassa uusimmat / suosituimmat it-teknologiat (node.js) perustuvat nimenomaan javascriptiin.
 
Aika harva palvelu tosiaan tänä päivänä toimii ilman JavaScriptiä. Kertoo enemmän siitä, että kyseinen palvelu on jälkeenjäänyt.
 
Minulle on iskenyt viime päivinä satunnaisesti vanhaa kunnon database erroria. Iskenyt submit reply-napin painalluksen yhteydessä, mutta viesti on silti mennyt perille. Onko muillakin?
 
Ylös