Formula 1 - 2020 - 1 - Itävallan GP

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JuuZa
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Ocon-Magnussen on sellainen jääräpääkaksikko että kohta voi kolista.
 
Kimillä hyvähköt saumat pisteille. Valtteri saisi pistää vähän vauhtia lisää, jos löytyy.
 
Neljä kuskia jo keskyttänyt teknisiin ongelmiin ja vasta reilu kolmannes ajettu.
 
Kohta on Hamilton maisemassa. Ei vain Bottaksen vauhti riitä, kyllä se on taas myönnettävä.
 
Unohtakaa kaikki ”mee ite selostamaan”-kommentit, c more selostajineen on niin pihalla tänään. Oikarinen ennustaa että Hamilton menettää tuplastopilla aikaa, todellisuudessa stoppi on 0,3 sek nopeampi kuin Valtsulla. Sit sen jälkeen Oikarinen toteaa safety carin ollessa radalla, että Hamilton menetti tuplastopin takia muutaman sekunnin.
Korjasi sentään virheensä parin minuutin jälkeen.
 
Eipä mennyt pitkään Vetteliin ekaan alokasmaiseen spinniin.
 
Vettel taitaa johtaa selkeästi osumasta spinni - tilastoa. Alas on Ferrari mennyt sitten Kimin aikojen
 
Vettelin touhusta tulee mieleen Damon Hill vuonna 1999. Vanha mestari, joka ajaa kuin ei olisi F1-autoa koskaan nähnytkään.
 
Olihan tuo aika onneton suoritus Vetteliltä. Jarrut lukossa sisäpuolelle tajuttoman matkan päästä. Onneksi otti vain itsensä pihalle eikä Sainzia.
 
Ylös