Formula 1 - 2024 - 21 - Sao Paulon GP (Brasilia)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja spotter90
  • AloituspĂ€ivĂ€mÀÀrĂ€ AloituspĂ€ivĂ€mÀÀrĂ€
Jos rankkaa Magnussenin ja Hulkenbergin 3-kertaisen maailmanmestarin, tÀmÀn hetken mm-kÀrkikuskin edelle, niin yritÀ sitÀ sitten kÀsitellÀ asiallisesti. Antaa kaikkien kukkien kukkia.
emoji90.png
Koita Hallikainen kasvattaa vĂ€hĂ€ paskumpaa nahkaa ku tÀÀllĂ€ki saitilla paljon pyörit. Ihan vaa oman terveytes vuoksi. Ei tarvii suuttua jos toisella on eri mielipide. Turhaan kakkaa tÀÀllĂ€ jaat muille 😂
 
Kuten olen aiemmin sanonut, niin minulle F1-kuljettaja on lÀhtökohtaisesti keskenkasvuinen piipittÀjÀ, kunnes toisin todistetaan. Lastentarhan hoitajan ja F1-kisainsinöörin tehtÀvÀt ei loppujen lopuksi poikkea niin paljon toisistaan.
 
KyllÀ siinÀ tosiaan Maxin pokaalikaappi kalpenee kun Hulk nÀyttÀÀ omansa!
 
Koita Hallikainen kasvattaa vÀhÀ paskumpaa nahkaa ku tÀÀllÀki saitilla paljon pyörit. Ihan vaa oman terveytes vuoksi. Ei tarvii suuttua jos toisella on eri mielipide. Turhaan kakkaa tÀÀllÀ jaat muille
Kuka tÀssÀ nyt mitÀÀn suuttunut on? Jaa toki lisÀÀ kultaisia mielipiteitÀsi niin nauretaan niille sketseille yhdessÀ.
 
  • Like
Reaktiot: SJ
Magnussen ei tÀnÀÀn pÀÀse myllyttÀmÀÀn Verstappenia vaan Bearman tuuraa. Miten huomisen kanssa jos Magnussen palaa kehiin, lÀhteekö sprinttiin varikolta kun hÀneltÀ jÀÀ sprintin aika-ajot vÀliin?
Bearmanin pitÀÀ hoitaa sitten Sprintti-kisa myös. Magnussen voi palata sit normi aika-ajoihin.
 
Vapaiden Harjoituksien osalta kohta alkaakin ajot Interlagosissa jÀlleen pienoiskilpailunkin sisÀltÀvÀnÀ viikonloppuna.
 
Vapaita Harjoituksia viedÀÀn lÀpi tÀllÀkin hetkellÀ Interlagosissa onneksi ihan kuivassa kelissÀ tÀllÀ hetkellÀ.

Colapintolta sitten isoisÀkin nukkunut pois. Ja muuten tiedÀ sitten, ettÀ ei siellÀ Argentiinassa kovin suuresti isot rahat pyöri maan talousvaikeuksistakin johtuen vaikka innokkuutta olisikin sinÀnsÀ.

LÀhinnÀ vain kun tuntui olevan argentiinalaiskuljettajalla kysyntÀÀ jo vÀhÀn turhankin ÀkkiÀ yhtÀ turhan suuriinkin huipputalleihin.
 
1000072276.jpg
Potkuhousu ja Ham eivÀt ajaneet aikaa pehmeÀllÀ ollenkaan.
 
Vapaita Harjoituksia viedÀÀn lÀpi tÀllÀkin hetkellÀ Interlagosissa onneksi ihan kuivassa kelissÀ tÀllÀ hetkellÀ.

Colapintolta sitten isoisÀkin nukkunut pois. Ja muuten tiedÀ sitten, ettÀ ei siellÀ Argentiinassa kovin suuresti isot rahat pyöri maan talousvaikeuksistakin johtuen vaikka innokkuutta olisikin sinÀnsÀ.

LÀhinnÀ vain kun tuntui olevan argentiinalaiskuljettajalla kysyntÀÀ jo vÀhÀn turhankin ÀkkiÀ yhtÀ turhan suuriinkin huipputalleihin.
Hornier oli hiippaillut Williamsin hospitalityrekassa ennen fp1
 
Rata oli kÀsittÀmÀttömÀn pomppuinen ja moni kuski huomautuksia asiasta.
 
Pienoiskilpailun aika-ajo kÀynnistyneekin hyvinkin pian. Sen minuutin kuluttua.
 
Pienoiskilpailun aika-ajo onkin parhaimmillaan kÀynnissÀ ensimmÀisen osion myötÀ ja onneksi edelleen rata on sÀilynyt kuivan kelin ajettavana sellaisena.

SÀÀ tosin on pilvisempi ja aavistuksen ollut synkempi ajoittain, mutta vÀhÀn tuntuu olevan kuvakulmasta riippuvaa homma kyllÀ. Vapaisiin Harjoituksiin nÀhden siis.
 
Ylös