-Teme-
Vormulaattori
Ferrarien kumit kypsät?
Korjatkaa jos olen väärässä, mutta ymmärtääkseni punainen lippu saattaa merkitä juuri lähdön viivästymistä.
Tätä on kaikissa urheilulähetyksissä.Joo eihän tuossa ollut edes mahista, "hieman" ärsyttää tämä keinotekoisen draaman luominen f1tv:llä.
Tsunoda normivauhdissa.
Eikös hän menettänyt kahdeksan sijaa tallin munittua varikkostopin tai ajoituksen kanssa. Putosi kuin kivi.Tsuki onnistui pääsemään pisteiltä.
Olivat liian lähellä toisiaan niin eivät voineet tehdä tuplapysähdystä. Sama ongelma oli myös McLarenillaEikös hän menettänyt kahdeksan sijaa tallin munittua varikkostopin tai ajoituksen kanssa. Putosi kuin kivi.
Otti uudet kiekot alleMiksi Hülkenberg kävi toisen kerran varikolla?
Tuomaristo kutsui Tsunodan ja Gaslyn kuultavaksi epäiliystä että Gasly esti/hidasti Tsunodaa. Youki kielsi asian ja kertoi Pierren antaneen vetoapua ja auttoi hänen vauhtiaan.
https://www.fia.com/system/files/de...sion_-_car_10_-_allegedly_impeding_car_22.pdf
Harvinaista näin, mutta taas oli Gasly siellä missä tapahtui ja taas Tsunodan kanssa. Tämän päivän kisassa sitten juuri ja juuri Tsunodan edellä kiitos japanilaisen tallin vuoden ensimmäisen ja samalla yhtä ensimmäisen Red Bull-ajan huonosti sujuneen varikkopysähdyksen.
On tämä yhtä helvettiä kun tähän asti vaikka olisi mennyt miten huonosti kisat niin varikkokäynnit ovat olleet nopeita ja hyviä, mutta sitten kun kerrankin pitkästä aikaa lähtöruutu on hyvä ja kisakin menee melko hyvin niin sitten varikkokäynti saadaan menemään reisille.
Voi helvetin helvetti!
Oliko muuten ensimmäinen sessio tämän kauden aikana, kun toisen Red Bullin kuski ei ollut aivan paska? Jonkin aikaa siinä kesti.
Tsunoda sai samat osat kuin Max, Niitä oli pidetty Hornerin aikana hyllyssä...