Bobakki
@f1hog
Tervetuloa nimimerkki Olvi. Tänne on joskus rynnätty huonommillakin avausviesteillä.
Räikkönen hävisi Massalle, joka hävisi Fisichellalle, joka hävisi Alonsolle, joka hävisi Hamiltonille. Kuinka yliarvostetty Räikkönen siis on?
Kimi on kaikessa paras paitsi tuloksissa.Kehäpäätelmää riittävästi jatkamalla voinemme todeta kaikkien paitsi Kimin olevan yliarvostettuja.
Nimimerkistä puhumattakaan!Tervetuloa nimimerkki Olvi. Tänne on joskus rynnätty huonommillakin avausviesteillä.
Ja jos olisi jäänyt, ja Hamiltonin varjoon Alonson tapaan, moni "olisi varma" että Ferrarille olisi kannattanut mennä koska Kimi olisi piessyt siellä Massan menen tullen. Olen melko varma että Suomi voittaisi jalkapallon MM:n jos ei kerta toisensa jälkeen kaatuisi harmillisiin pikkuseikkoihin karsinnoissa.Itse asiassa jos Kimi olisi jatkanut Mäkillä 2007 ja Lewis olisi tullut tallikaveriksi, olen 99% varma että Lewis olisi saanut pahasti tukkapöllyä ja ura ottanut ihan toisenlaisen suunnan.
Kimi on kaikessa paras paitsi tuloksissa.
Asiaan: Toivottavasti Massa pistää Alonsonkin yhtä tiukoille niin näkisi Alonson kiukuttelua. Ehkä. Kimiä ei hetkauttanut ja MM:kin tuli hienosti, ja onneksi, Suomeen.
No aika-ajojen suhteen Massalla homma edelleen hallussa![]()
Kyllä oli hieman Allun ilmeessä nähtävissä mahdollista tulevaa myrskyä tiimissä.
Ei Alonson suorituksessa ollut varsinaisesti mitään vikaa. Kärkitaistelussa juuri niin kuin tuolla autolla pitääkin.
Todellakin oli vikaa...Ferrarille ei kelvannut se että maailmanmestari oli tasaväkinen kakkoskuskin kanssa ja Kimi meni vaihtoon. Ja entäs nyt, sama homma jatkuu?
Todellakin oli vikaa...Ferrarille ei kelvannut se että maailmanmestari oli tasaväkinen kakkoskuskin kanssa ja Kimi meni vaihtoon. Ja entäs nyt, sama homma jatkuu?
Paska väite heittää, että Massa olisi ollut kakkoskuski, muiden kuin Kimi-fanaattikojen ja Suomalaisen median mielestä. Yhdeksän Surmanluotia muistuu vielä hyvinkin mieleen.
Nyt se katkeruus pois, tai no se on liikaa pyydetty vähennä sitä hiukan. Kiitos.
Paska väite heittää, että Massa olisi ollut kakkoskuski, muiden kuin Kimi-fanaattikojen ja Suomalaisen median mielestä. Yhdeksän Surmanluotia muistuu vielä hyvinkin mieleen.
Nyt se katkeruus pois, tai no se on liikaa pyydetty vähennä sitä hiukan. Kiitos.
Niin no olihan massa tavallaan ykköskuski. Tietenkin jos massaa ei olisi suosittu niin pahasti kimi olisi ollut nopeuden puolesta selvä ykköskuski. Nähtiinhän se että kun massa loukkaantui, niin hommat alettiin tekemään kuten pitää ensimmäistä kertaa vuosiin. Nythän ferrari ajaa käytännössä täysin kimin kehittämällä/testaamalla autolla ja tulokset ovat positiivisia. Eiks je? :ahem: :alppu:Paska väite heittää, että Massa olisi ollut kakkoskuski, muiden kuin Kimi-fanaattikojen ja Suomalaisen median mielestä. Yhdeksän Surmanluotia muistuu vielä hyvinkin mieleen.
Nyt se katkeruus pois, tai no se on liikaa pyydetty vähennä sitä hiukan. Kiitos.
Niin no olihan massa tavallaan ykköskuski. Tietenkin jos massaa ei olisi suosittu niin pahasti kimi olisi ollut nopeuden puolesta selvä ykköskuski. Nähtiinhän se että kun massa loukkaantui, niin hommat alettiin tekemään kuten pitää ensimmäistä kertaa vuosiin. Nythän ferrari ajaa käytännössä täysin kimin kehittämällä/testaamalla autolla ja tulokset ovat positiivisia. Eiks je? :ahem: :alppu:![]()