Saa nähdä, toisaalta monesti tuntuu että auton nopeus ei ole millään tavalla sidoksissa sitä "kehittäisiin" kuskeihin.
Ensi vuosi on tosiaan aika erikoinen: Kimi ja Heikki ajavat taas kilpaa toisiaan vastaan. Ei kuitenkaan kärjessä vaan sijoista 10 - 15 :doubtful:
Missäs olen väittänyt, että Kimi joutui lopettamaan uransa? Sehän on fakta, että Ferrarilta tuli potkut. Eikä sekään Kimiä huonoksi kuskiksi tee.Kimi antoi ymmärtää että valitsi mieluisimman tallin vaihtoehdoista. Missä ovat nyt MS12 ja f1-fani81 jotka ovat vakuutelleet vuodesta 2009 tähän asti että Kimi joutui lopettamaan uransa jäätyään ilman tallipaikkaa eikä kukaan enää huoli Kimia ajamaan.
Missäs olen väittänyt, että Kimi joutui lopettamaan uransa? Sehän on fakta, että Ferrarilta tuli potkut. Eikä sekään Kimiä huonoksi kuskiksi tee.
Missäs Nicole ja tötöturini viipyy...
Saa nähdä, toisaalta monesti tuntuu että auton nopeus ei ole millään tavalla sidoksissa sitä "kehittäisiin" kuskeihin.
Oliko Kimillä käytössä pari vuotta sitten difusori, joka ensikaudella on kiellettyjen listalla? Tämän kauden kuskit joutuvat hakemaan ajotuntumaa ilman difusorin tuomaa hyötyä. Voisikohan tästä olla Kimille etua, kun ensikauden autoilla startataan ekoihin kisoihin?
Ei varsinaisesti. 2009 Ferrarin pakoputket vielä kyllä tuotiin ulos yläkautta, eli ahdettuja diffuja ei ollut, mutta silloin oli tupladiffuusorit.Oliko Kimillä käytössä pari vuotta sitten difusori, joka ensikaudella on kiellettyjen listalla? Tämän kauden kuskit joutuvat hakemaan ajotuntumaa ilman difusorin tuomaa hyötyä. Voisikohan tästä olla Kimille etua, kun ensikauden autoilla startataan ekoihin kisoihin?
Esimerkiksi Kovalaisketjussa aikoinaan.
Mitäs olette mieltä, voidaanko nähdä että parista rallivuodesta olisi ollut jotain hyötyä Kimin F1-jatkon kannalta? Onko mahdollista, että Kimi olisi sen kokemuksen myötä entistäkin parempi kuski jossain suhteessa, vai onko se kokemus hyödytöntä rata-autoilussa?