Eikö Hamilton sanonut mestaruusvuonna että hän haluaa ajaa koko F1-uransa McLarenilla?!? Eikö miehen sanaan voi luottaa???
En edes tiedä mistä kohtaa lähtisin korjaamaan. Kovalaisen Ferrarisiirto varmaan onkin vain Maikkarin haave, mutta muuten en näkemyksiäsi allekirjoita. Caterham kyllä on ihan paska, mutta ei se Kovalaisesta huonoa tee tai anna aihetta unohtaa näyttöjä ja menestystä uran aiemmilta vuosilta ja alemmista sarjoista.Caterham: Kovalainen Ferrarille on vain maikkarin kusetus ja mustakiikarin salainen haave. Tosiasia on, että Kovalainen on sarjan surkeimpia kuskeja. Henkilökohtainen inhokkini myös, mutta mies on täysin saamaton vätys, jonka näytöt huipputalleissa ovat tasoa naurettavuuden huippu. Onhan se säälittävää, että kaudella 2008 jolloin oli vain kaksi voittaja-autoa niin Kovalainen voitti ainoastaan kerran ja vain sen takia, että johdossa ollut Massa keskeytti kolme kierrosta ennen maalia ja Hamilton kärsi rengasrikon ollessaan toisena. Suomalaisen moottoriurheilun häpeäpilkku nro 1.
Caterham: Kovalainen Ferrarille on vain maikkarin kusetus ja mustakiikarin salainen haave. Tosiasia on, että Kovalainen on sarjan surkeimpia kuskeja. Henkilökohtainen inhokkini myös, mutta mies on täysin saamaton vätys, jonka näytöt huipputalleissa ovat tasoa naurettavuuden huippu. Onhan se säälittävää, että kaudella 2008 jolloin oli vain kaksi voittaja-autoa niin Kovalainen voitti ainoastaan kerran ja vain sen takia, että johdossa ollut Massa keskeytti kolme kierrosta ennen maalia ja Hamilton kärsi rengasrikon ollessaan toisena. Suomalaisen moottoriurheilun häpeäpilkku nro 1.
F1-sarjan ulkopuolelta: Ei tule ketään mieleen, ellei Villeneuve ole kiinnostunut.
Eikö Hamilton sanonut mestaruusvuonna että hän haluaa ajaa koko F1-uransa McLarenilla?!? Eikö miehen sanaan voi luottaa???
Eikö Hamilton sanonut mestaruusvuonna että hän haluaa ajaa koko F1-uransa McLarenilla?!? Eikö miehen sanaan voi luottaa???
Niinhän nuo sanoi Schumi ja Kimi Ferrarillakin. Missäs jätkät nyt ajaa.
Juu niin kiinni, kenestä kyse, mitä voi tai ei voi uskoa. Mutta sama se, varmaan liki kaikki lässyttäny joskus skeidaa. Ei se rikos ole.
Kiva kun käytät menneisyyttä Heikkiä vastaan, mutta Massan kohdalla menneisyys onkin valttikortti! Yhtä säälittävää on Massankin meno tällä hetkellä kun tallikaveri on sarjakärjessä ja Massa ite aivan muualla missä pitäisi. Heikki pärjänyt kalustoon nähden hyvin viime vuosina, kysy vaikka tallipäälliköiltä.
Se on ihan sama kuinka kiinnostunut Villeneuve on niin sitä ei kukaan huolisi ilmaiseksikaan.![]()
Hähähää...
Kovasti ihmettelen, että miten tällä jätkällä on vielä kirjotusoikeudet tallella, kyllä välillä tulee niin törkeetä tekstiä muita forumilaisia kohtaan, että huh, huh. Ja vielä se, että miten tää jätkä Heikistä kirjottelee saattaa jopa lähennellä kunnianloukkausta. :doubtful:
.
Avautumista
No, "Saamaton vätys" nyt sattuu olemaan huono sanavalinta kuvaamaan kuskia, joka on vieny tallikaveriansa ku litran mittaa, ja samalla hengenvedolla vielä menee kehumaan kuskia, jota on myös viety ku litran mittaa, ja vieläpä 3 kauden verran. Siinä sulle saamaton vätys. Ei tosiaankaan ole niin "mestarillinen" kun annat olettaa. Täys lapanen se on.
Heikki on myös itse sanonut, että EI OLLUT VALMIS HUIPPUTALLIIN kanssa tarkoittaa sitä. Ja myös itse jossain haastattelussa myöntänyt olevansa liian "kiltti" F1-kuskiksi. Toisaalta, se ei ole paha asia että ARVOSTAA muita kuskeja.
Massalla on kuitenkin paperilla niskalenkki ja voitto Räikkösestä (älkää pliis tarttuko tähän), johon Kovalainen ei tule ikinä yltämään edes unelmissaan.
Stedos vois vähän rauhoittua, tänäänhän Felipen vauhti oli kohdillaan, miksi siis kiukutella? Spekulaatiot ei varmasti tästä laimene ennen kuin sopparit on julki, mutta kannattaako tätä odotteluaikaa tuhlata perusteettomaan Heikkivihaan?