Kuuntelen juuri nyt Päivän biisiä, seuraava sukupolvi

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JPP
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Nyt Viikate: Kaunis kotkan käsi, sit Viikate: Surut pois ja kukka rintaan ja Viikate: Leimu
viikatex34.jpg
 
Siinäpä oiva bändi vuosien takaa joka on jäänyt unholaan tyystin. Saas nähdä toimiiko yhä yhtälailla kun niinä ihanina ensirakkauden hetkinä kun pääsi vähän pelaamaan sormipeliä ja Lullacry raikasi Opelin stereoista.

Tossa just kattelin ko. pändin uusimpia tuotoksia Youtubesta. Kaameeta shaissea. Lullacryn kaks ekaa levyä joskus 2000-luvun taitteessa (kera eri laulajan, Tanjoja molemmat) oli ihan vitun kovaa settiä tuolloin.
 
Siinäpä oiva bändi vuosien takaa joka on jäänyt unholaan tyystin. Saas nähdä toimiiko yhä yhtälailla kun niinä ihanina ensirakkauden hetkinä kun pääsi vähän pelaamaan sormipeliä ja Lullacry raikasi Opelin stereoista.

Toimi!

Mielialani ja päällimmäiset muistoni juuri nyt:
-Opel Astra Sport
-Lullacry
-Kaunis blondi
-Tissit
-Sormipeli
-Ennanaikainen ejakulaatio
 
Mä olen kuullut, että yhdellä laivassa olisi ollut yskä. Lisäksi kaverin kaveri kertoi, että joku israelilaisotilas oli kuulemma kompastunut hänen jalkaansa.

Eli vituiksi meni ja homma on taas pakotettu väkisin. Kamalaa hommaa.
 
Minun kohdallani Lullacry ei väräyttänyt viisaria tai mitään kelloja. Sormeilin kait niin liikuttuneessa tilassa, jottei mitään kappaletta mieleen jäänyt.. Ei kyllä Golfissa mankka toiminutkaan.
 
Nyt Viikate: Kuolleen miehen kupletti -EP, sit Viikate: Kuutamourakat ja Viikate: Pohjoista viljaa - Köysistä parhain
viikatex35.jpg
 
Ylös