Kuuntelutoikki päivän piisille, jälkipolvi

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja JPP
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Entombedia enskaks haukuttiin jo silloin, kun Ensiferum oli vasta pilke... niin... basistin... kasseissa, tai jossain.
 
Sattuneesta syystä:

EntHol.JPG
 
Nyt Kotiteollisuus: Helvetistä itään, sit Mokoma: Punainen kukko -ep ja Kotiteollisuus: Tämän taivaan alla
Kotiteollisuus-Mokoma-Kotiteollisuus_zpse724559b.jpg
 
Nyt Klaus Schulze: Trancefer, sit Absoluuttinen Nollapiste: Seitsemäs Sinetti ja Absoluuttinen Nollapiste: Sortovuodet 1994-2004
KlausSchulze-AbsoluuttinenNollapistex2_zps14fc2126.jpg
 
Ovella kompilla tässä lähdetään. Minimallista taidetta hyvin heikolla äänellä. Lyriikoita kehiin, muuten tästä ei saa juuri selvää.

Huh, huh. Jopas on eilen tultu oltua päissään. Ovelalla kun meinannut kirjoittaa, niin kaljassa uivat aivot eivät johda sormenpäihin kuin vain ovella. Joka tietenkin näyttänyt harottaville silmille ihan oikealta kirjoitusasulta. Tyypillistä. Suomenkili on joskus vaikea.

The Trashmen : Surfin' Bird ( 1963 )

Lyriikoita muuten tällekin kaipaan.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös