Niin no mikset pidä?
Miksi jjv hyppyyttää kehareita katoilta? Mihin on maailma menossa? Missä oot Vicky Lee?
Veljekset Vaaran omistanevat Tero ja Muu. Ilkkakylä on äänetön osakas.
Vammasten katuun jallittamisen vois jalostaa pidemmälle. Pudotteliskin sieltä katolta varjojen varassa vaan jotain pumpattavia vammasia ja pahvisepareita. Ne leijailis nätisti kauas terassille kapukkiinolle ja sanois vaan sivusta seuraaville normiapinoille, että se on kato uskosta kiinni se lentotaito. Sillä sais kuljetettua uskonpösilöt reunalle ja yli. Kojahtelua. Katu täyttyy uskiksista.
Toissapäivänä paloi Kyläsaaressa, nyt Tattarisuolla (Tattarmossen).
http://yle.fi/uutiset/s-ryhma_ajoi_porkkananviljelijan_ahtaalle/7210937
Muistakaa käydä S-Marketissa tukemassa suomalaista maataloutta.
Eiköhän sieltä ainakin jonkun mopojengin pääkallonpaikka löydy.En ole koskaan Tattarisuolla käynyt, mutta jostain syystä kerran sinne Googlen kamera-autolla harhauduin ja aloin oikeen kiertelemään ja ihmettelemään, että onpas harvinaisen sotkuisen näköinen teollisuusalue. Tai mahtaako sieltä mitään teollisuutta löytyä, näytti joltain wanhan ajan rompekauppiaiden keskittymältä. Monessa pikkupitäjässä olis tuommoiset pihat käsketty siivota.
En ole koskaan Tattarisuolla käynyt, mutta jostain syystä kerran sinne Googlen kamera-autolla harhauduin ja aloin oikeen kiertelemään ja ihmettelemään, että onpas harvinaisen sotkuisen näköinen teollisuusalue. Tai mahtaako sieltä mitään teollisuutta löytyä, näytti joltain wanhan ajan rompekauppiaiden keskittymältä. Monessa pikkupitäjässä olis tuommoiset pihat käsketty siivota.
Kerran törmäsin kapakissa typykkään joka oli ammatiltaan meedio.
Etäännyin.
Kerran törmäsin kapakissa typykkään joka oli ammatiltaan meedio.
Etäännyin.