oldez
Well-known member
- Liittynyt
- 14.3.2003
- Viestit
- 19491
Hyvin kilpailutettu.
Hyvin kilpailutettu.
Johan nyt on, saatana.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1435893145639.html
Aikanaan tuo oli lasten ainoita iloja. Nyt on xboxit, pleikat, iphonet ja muut, jotka ovat tämänkin kärsivällisyyttä ja luovuutta vaativan harrastuksen tappaneet. Odotan appsia, jolla voi jatkaa poksauttelua.
Meillä Kainuussa on meneillään kesäinen runoviikko ja musiikkijuhlat! :thumbup:
![]()
Minä voisin maksa ihan hyvin. Kaksi kertas eläissäni kun olen mansikoita ostanut, niin kahdeksan euron litrahinta menisi täydestä kuin väärä raha.
Näyttää olevan tunnelma huipussaan :ahem:
Festariyleisö kiitteli erityisesti sitä, että pohjoiseen Kajaaniinkin asti saatiin nimekkäitä esiintyjiä.
Alkuillan lämmin sää muuttui vesisateeksi, mutta edes se ei haitannut yleisöä Jari Sillanpään noustessa lavalle. Kokenut artisti lämmitti helposti kajaanilaisyleisön.
Illan tummetessa Haloo Helsinki sytytti yleisön. Jatkuva sade ei menoa hidastanut ja näyttävä tulishow lavalla nosti tunnelmaa.
![]()
:frown:Poliisi: Koira kuoli autoon kauppakeskuksen parkkipaikalla
Perjantai 3.7.2015 klo 16.23
Koiran epäillään kuolleen autoon Kouvolassa kuumuuden vuoksi.
Poliisi muistuttaa, ettei koiraa saisi jättää hetkeksikään helteellä autoon.
Poliisi on saanut ilmoituksen, jonka mukaan koira oli kuollut kuumaan autoon kauppakeskuksen parkkipaikalla Kouvolassa. Koira oli jätetty autoon ostosten ajaksi ja autoon oli ilmeisesti jätetty ilmanvaihdon puhallin päälle. Omistajan tullessa ostoksilta koira oli autossa kuolleena. Tapahtuma-aikaan paistoi aurinko ja ilma oli helteinen.
Poliisi toimittaa koiran Eviran tutkimuksiin Helsinkiin. Tapausta tutkitaan eläinsuojelurikoksena.
Poliisi muistuttaa koiranomistajia siitä, ettei koiria saa jättää kuumaan auton hetkeksikään. Koiralla on oltava mahdollisuus päästä varjoisaan paikkaan ja koiralla täytyy olla saatavilla koko ajan raikasta vettä. Myös koiran lenkittämistä kuumalla ilmalla tulee harkita tarkkaan.
Saatanan palikat. Ei jukoliste etene yksinkertasetkaan asiat jakelukeskukseen, ei millään.:frown: