Albert Oil
Hippi ja juntti
Mä en nuolaise ennenkuin tipahtaa. Sen tyypin pirulainen on kyseessä, että palaa vielä piruutaan 48-vuotiaana HRT:lle ihan kostoks.
Noille vitun formulajutuille pitäis olla oma osionsa. Ketään kiinnosta. Eihän se ole edes urheilua.
Ov.. ou-vi.. Mikä seo? :doubtful:...tota.. tietääks hei muuten joku miten tää ovi aukeaa?![]()
Ov.. ou-vi.. Mikä seo? :doubtful:
のメトロノームを動く台の上に乗せてメトロノームを動かすと,やがて全てのメトロノームが同期して同じタイミングで音を刻むことが知られています!
のメトロノームを動く台の上に乗せてメトロノームを動かすと,やがて全てのメトロノームが同期して同じタイミングで音を刻むことが知られています!
Yleisistä ammateista lähellä palkkakeskiarvoa ovat muun muassa sairaanhoitajat. Heidän kokonaisansionsa oli vuosi sitten 3 034 euroa kuukaudessa. Tilaston perusteella 92 prosenttia sairaanhoitajista on naisia.
Esimerkiksi palomiesten tilipussi karttui keskimäärin 2 870 eurolla kuussa. Heistä vain yksi prosentti on naisia
Laske pelkän virastoajan kokonaisansio ja ulise sen jälkeen. Vuorotyö on todistettavasti terveydelle haitaksi muusta sosiaalisesta haasteesta puhumattakaan.Ja hoitajillahan on palkka ihan perseestä :thumbfh:
http://yle.fi/uutiset/kuntatyontekija_tienaa_kolme_tonnia_kuussa/6321200
Ja hoitajillahan on palkka ihan perseestä :thumbfh:
Laske pelkän virastoajan kokonaisansio ja ulise sen jälkeen. Vuorotyö on todistettavasti terveydelle haitaksi muusta sosiaalisesta haasteesta puhumattakaan.
Tässä vaalien alla tekisi mieleni luvata molemmille ammattiryhmille +500 lisäeuroa puhtaana käteen joka kuukausi..
Mun mielestä päälle 3000€ ei ole hoitajan työstä huono palkka. Palomiehethän tekee vaan ja ainostaan 9-17 hommia. Onneks on VPKoot
Ja eiköhän se palkka makseta työstä, eikä koulutuksesta. Eiköhän se putkimieskin tienaa rahansa tekemästään työstä, eikä koulutuksesta.