kouvotsvoni
Banjottu
*reagoi kostoksi...johonkin...jotenkin*
Sellaista tänään.
Kotkalaisvaltuuttu syytteessä rasistisesta kirjoituksesta
Tuli välittömästi mieleen otsikosta että taitaa valtuutettu edustaa erästä tiettyä puoluetta, ja osuin oikeaan arvauksessani.
Tämähän tarkoittaa sitä että olen ennakkoluuloinen, ihan sama sille osuinko oikeaan vai en. Vai onko se enää ennakkoluuloa jos se on kokemusta? Ai mikä se?
En referoinut uutista jotta pääsette itse arvuuttelemaan puoluetta.
Oonko mä muuten ainoa, jonka mielestä on jossain määrin huvittavaa ellei peräti ironista, että mies nimeltä Freddy van Wonterghem, joka kuvailee itseään seuraavasti: "Olen 56v tuontiperussuomalainen Belgiasta. Suomessa vuodesta 1973.", ilmoittaa kotisivuillaan olevansa maahanmuuttokriittinen?![]()
URPO! Maahanmuuttaja tarkoittaa samaa kuin neekeri. :wall:
Oonko mä muuten ainoa, jonka mielestä on jossain määrin huvittavaa ellei peräti ironista, että mies nimeltä Freddy van Wonterghem, joka kuvailee itseään seuraavasti: "Olen 56v tuontiperussuomalainen Belgiasta. Suomessa vuodesta 1973.", ilmoittaa kotisivuillaan olevansa maahanmuuttokriittinen?![]()
Oonko mä muuten ainoa, jonka mielestä on jossain määrin huvittavaa ellei peräti ironista, että mies nimeltä Freddy van Wonterghem, joka kuvailee itseään seuraavasti: "Olen 56v tuontiperussuomalainen Belgiasta. Suomessa vuodesta 1973.", ilmoittaa kotisivuillaan olevansa maahanmuuttokriittinen?![]()
URPO! Maahanmuuttaja tarkoittaa samaa kuin neekeri. :wall:
Mikähän nyt eteen:thumbfh:Mediuutiset sanoi:Foliohattu ei suojaa ajatustenluvulta
Foliohattuja käytetään Yhdysvalloissa estämään hallituksen tiedustelupalveluiden CIA:n ja FBI:n harjoittama ajatusvakoilu. Maailman ehkä arvostetuimman teknisen korkeakoulun Massachusetts Institute of Technologyn tutkijoiden mukaan nykyiset foliohatut eivät laisinkaan sovi tähän tarkoitukseen.
Tutkijat vuorasivat kolmen mallinnuken päät kaksinkertaisella alumiinilla ja sen jälkeen pommittivat foliohattuja 10 Khz–3 Ghz:n radiosignaaleilla. Hatut vaimensivat joillakin taajuuksilla lähetettyjä signaaleja 20 desibeliä. Useimmilla taajuuksilla signaalit eivät vaimentuneet kuin korkeintaan 10 desibeliä.
Yhdysvaltojen valtion käyttämillä 1.2–1.4 Ghz:n taajuuksilla hatut sen sijaan vahvistivat signaalia 20 desibeliä. Teleyritysten hallussa olevalla 2.6 Ghz:n taajuudella signaali vahvistui 30 desibeliä.
Tutkijat epäilevät, että foliohattuvillityksen takana on hallituksen salaliitto. He ehdottavat, että salaliittoteorioihin uskovat foliohattujen käyttäjät kehittävät tehokkaampia hattuja torjumaan mahdollista ajatustenlukua.
Mikähän nyt eteen:thumbfh:
Google voi seurata sinua verkossa - Näin estät
Ei kai tuo kusihousunörteille mikään tuore uutinen oo, mut tulipa tuosta mieleen, että selailin eilen toisella välilehdellä kevään burleskitarjontaa Tampereella. Huomasitteko?
Mikähän nyt eteen:thumbfh:
Game of thronesissa on muuten tuotakin tarjolla.En hoksannut, kun keskittymiseni vei toi kääpiöpornon katselu.
Game of thronesissa on muuten tuotakin tarjolla.
Tämä uutinen - jos ei vallan järkytä - niin herättää ainakin kysymyksiä ja huolta monissa täällä päin. Minussakin, kun eräs läheinen on kyseisen koulun oppilas. Onneks ei kuitenkaan kumpikaan tyttäristä.
Näytä liitetiedosto 17175Raju hyökkäys partiotyttöjä vastaan: "Lesboja ja kommunisteja"
Yhdysvaltalainen poliitikko esittää hurjia syytöksiä partiotyttöjärjestöstä.
Amerikkalaispoliitikko esittää rajuja syytöksiä kansainvälisestä nuorten harrastuksesta. (COLOURBOX)
![]()
Bob Morris istuu ensimmäistä kauttaan Indianan osavaltion edustajainhuoneessa. (INDIANAN OSAVALTION EDUSTAJAINHUONE)
Indianan osavaltion edustajainhuoneen republikaanijäsen Bob Morris ei suostunut allekirjoittamaan aloitetta, jolla oli määrä kunnioittaa pian 100-vuotisjuhliaan juhlivaa partiotyttöjärjestöä. NBC:n mukaan hän perustelee jyrkkää kantaansa sillä, että järjestö vastustaa perinteisiä amerikkalaisia arvoja.
- Tein vähän tutkimusta netissä, ja löysin häiritseviä tietoja, kuvailee Morris republikaanikollegoilleen lähettämässä kiertokirjeessä.
Hänen mukaansa partiossa pyritään seksualisoimaan nuoria tyttöjä mainostamalle heille ehkäisyä ja perhesuunnittelua. Lisäksi partiossa edistetään hänen mielestään homoseksuaalisuutta. Vielä huolestuttavampaa Morrisin mielestä on se, että vain kolmella partiotyttöjärjestön mainostamasta viidestäkymmenestä roolimallista on edes jonkinlainen uskonnollinen tausta.
- Kaikki loput ovat feministejä, lesboja ja kommunisteja, sanoo Morris.
Todisteena tästä Morris mainitsee sen, että Yhdysvaltain presidentin puoliso Michelle Obama on maan partiotyttöjen kunniapuheenjohtaja. Hän myös suhtautuu myönteisesti aborttiin. Morrisin mukaan viimeistään tämän pitäisi pysäyttää jokainen, joka aikoo jollain tapaa osoittaa tukea järjestölle. Hän kertoikin kieltävänsä omilta tyttäriltään osallistumisen partiotoimintaan.
Partiotyttöjärjestön tiedottaja Michelle Tompkins huomauttaa NBC:lle, etteivät Morrisin tekemät haut ole voineet olla kovin kattavia. Vuodesta 1917 asti jokainen Yhdysvaltain presidentin vaimo on toiminut järjestön kunniapuheenjohtajana. Titteliä ovat siis kantaneet myös Michelle Obamaa konservatiivisemmat Nancy Reagan, Barbara Bush ja Laura Bush.
IL
URPO! Maahanmuuttaja tarkoittaa samaa kuin neekeri. :wall: