Materialistinen onni - tämän ostin tänään - Parte tres

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Tollanen tuli hankittua:

riihimaen_lasi_polaris_tuhkakuppi_keltainen.jpg


Mitähän silläkin tekis.

Ai, Stella Polaris. Mulla on kanssa tuon värinen, hintaa en enää muista. Ruskeita ja kirkkaan oon löytänyt vitosella kappale. Mitähän sillä tekis? No, se on hyvä keräämään pölyä. :ahem:

Omia hankintoja (pitäisi oikeesti välillä vältellä kirppareita): pieni Aarikan tarjotin, pari kotimaista pronssikorua, kasa tiikkivartisia salaattiottimia yms., liian kalliit verhot, Livalin pöytälamppu...

Niin ja pari Mewin levyä ihan fyysisesti hyllyä täyttämään. Aiemmin ollut vaan siskolta koneelle kopioituna.
MI0001864735.jpg
260px-Andtheglasshandedkites.jpg
 
Tilasin kaksi viikkoa sitten, kotiinkuljetuksella, toimitusaika 3-5 työpäivää.

No, juuri soittivat postista. Illalla eivät kuulemma millään viitti toimittaa kotiinkuljetuksia. Huomenna aamulla tuovat kotio.


Kotiinkuljetusten toimitusaikana oli (tilauksen yhteydessä) mainittu arkisin klo 21 saakka taajamissa. Kerran tuo ei käynyt niin Jämsä ei vissiin sitten ole enää edes taajama.

Toimitusaikakin oli lopulta tuplat luvatusta.


Sikiöasento, itku. Kuk.
 
Tilasin kaksi viikkoa sitten, kotiinkuljetuksella, toimitusaika 3-5 työpäivää.

No, juuri soittivat postista. Illalla eivät kuulemma millään viitti toimittaa kotiinkuljetuksia. Huomenna aamulla tuovat kotio.


Kotiinkuljetusten toimitusaikana oli (tilauksen yhteydessä) mainittu arkisin klo 21 saakka taajamissa. Kerran tuo ei käynyt niin Jämsä ei vissiin sitten ole enää edes taajama.

Toimitusaikakin oli lopulta tuplat luvatusta.


Sikiöasento, itku. Kuk.
No eipä tullut aamustakaan, koska *unohtui tonne pöydälle*.

Tänään iltapäivästä tuovat. Kuulemma.

Kuk.
 
Puettavaa ja kuunneltavaa.

Aural Hypnoxilta saapui Halo Manash -peltipaita:
Halo%20Manash%20-peltipaita%20ostos_zps15alkhwp.jpg


Peltipaitapaketissa oli lisäksi yksi levy ja Levykauppa Äxästä ostin viisi levyä.

Ylin rivi - Aeoga: Triangle of Nebula-Devourers & Palace for Vultunales ja Blue Cheer: Vincebus Eruptum
Keskirivi - Nadja: Truth Becomes Death ja Pharaoh Overlord: Siluurikaudella
Alin rivi - Pharaoh Overlord: Out of Darkness ja Seremonia: Kristalliarkki
Aeoga%20Blue%20Cheer%20Nadja%20Pharaoh%20Overlord%20ja%20Seremonia%20ostos_zpsd73wcguv.jpg


Tuttuun tapaan Aural Hypnoxin julkaisu piti sisällään mielenkiintoista matskua eli tolleen:
Aeoga%20-%20Triangle%20amp%20Palace%20sisaumlltouml_zpsghcfsdtg.jpg
 
Läppäri ihan ok mitä nyt vähän aikaa nypläsin.

Padin yläreuna hieman irti, mutta ei vaikuta käytettävyyteen. Lähinnä vaan laatuvaikutelmaan.
 
Lainassa ollut Jolla on osoittautunut ihan käyttökelpoiseksi kikareeksi lumiaan verrattuna.

Miinukset:
-vastapelurin ääni rätisee puhelun aikana
-AUX-liitäntä ei pelitä
 
Kävin keskustassa ja ostin kolmet farmarihousut, vaikka piti ostaa vain yhdet. Oli yllättävän positiivinen kokemus, myyjätyttönen tuli ihan sovituskopille katsomaan miten hyvin housu istuu päälle. Poseerasin kuin viimeistä päivää ja tyttö sanoi, että ne sopii just mun päälle tosi hyvin. Tyttö vieläpä hymyili minulle sanottuaan tämän.

Saatan käydä jatkossakin ostamassa tuolta jotain päällepantavaa.
 
Noin ne saa asiakkaat koukkuun, huijarit. Ovat ystävällisiä ja hymyilevät ja kaikkee. Todella härskiä.
 
Markkinatalouden opit ymmärretty näköjään ihan hyvin.
 
Status
Ei avoinna uusille viesteille.
Ylös