Liekö tuolla Englannin Northamptonin suunnilla mitään mielenkiintoista kateltavaa matkailullisessa mielessä? Täysin vierasta seutua mulle ja mietin monenko päivän matkan varaisi.
Kysyn aivan uteliaisuudesta, että miksi Northamton?
Silverstonen radalle menossa ja tuo on oikeastaan ainoa kaupunki, josta radan lähelle on suora bussiyhteys. Lisäksi tuolta on hyvä junayhteys Lontooseen. Eli välttämätön paha.
Toisen maailmansodan aikaisia lentokenttiä saattaa olla lähellä
Niin, sitä voiskin oikeastaan selvittää olisko lähellä jotain ilmailumuseota. Koskaan sellaisessa käynyt, vaikka suunnitelmissa ollut.
Tekis mieli Irlantiin.
Tekis mieli Irlantiin.
Kohta Puolaan.
Jep.Varsovaan ?
Asiallinen paikka oli mitä siellä yhden yön viipyneenä tsekkailin. Vanhassa kaupungissa en käynyt lain, mitä nyt Veikselin yli siltaa pitkin tultiin vanhan kaupungin kupeesta länsipuolelle. Iltavalaistuksessa hienon näköistä oli sielläkin.Ei kyllä Varsovasta minulle tule ensimmäisenä mieleen sana kaunis, olkoonkin, että se vanha puoli ihan hieno olikin. Positiivinen yllätys se kyllä minullekin oli, kun en oikeastaan mitään odottanut (positiivisin kommentti mitä kuulin oli tyyliin "perseenreikä").