Mielialasi ja päällimmäinen tunteesi just nyt?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Olga
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Aattelin käydä varaosaostoksilla Tattarinsuolla olevassa varaosaliikkeessä, josta aiemmin kävin jo hankkimassa kyseisen varaosan. Kahlasin 10 sentin lumessa seuraten siinä olleita jälkiä sen 50 metriä, vain huomatakseni, että ne kääntyivät ovella takaisin ja ovella oli lappu "liike lopetettu".

:thumbfh:
 
Voisi harkita hienoista nollausta. Harkinnaksi jää, mutta otetaan nyt edes vähän alkua.
 
Jokin ihmeen nostalgafiilis nosti päätään. Uni ei tule ja täällä roikun. Katselin Googlen katunäkymästä Espoon paikkoja joissa hengailtiin kun tavattiin nykyisen avovaimon kanssa, sekä vastaavia kun muutettiin (minun näkökulmasta takaisin) Itä-Helsinkin. Saatiin ja voitiin mennä ja tulla koska vaan ja minne vain miten lystäsimme, ja tehdä ex temporena jotain kivaa mitä mieleen juolahti.

Taidan joku päivä ihan huvikseni ajella työpäivän jälkeen fiilistelemässä vanhat kotikulmat.
 
Ajattelin hiihdellä pari tuntia, josko se auttais edes VÄHÄN vitutukseen.

Epäilen kuitenkin, ettei auta.:thumbfh:
 
Ajattelin hiihdellä pari tuntia, josko se auttais edes VÄHÄN vitutukseen.

Epäilen kuitenkin, ettei auta.:thumbfh:

21 km suksin. Ei auttanut. Tunnelma on painostava joka lohkolla.

Samperi etten ole kaljanjuoja, ja että pitää vielä ajaa Kuopioon. Muuten vois kosanderi napsahtaa.:D
 
On se nyt jumalauta, kun pitäisi huomiseksi saada kirjoitettua 1500-2000 sanan pläjäys. Aihe on tiedossa, lähteet hollilla ja niin edelleen.

Mutta kun ei niin ei!

Normaalisti tollasen kirjottaa kolmeen tuntiin, nyt toista päivää jo jumitan. Vituttaa! :jaska:
 
Äläs siinä, mie yritän tässä kirjoittaa 10 sivun elämänkerran ruotsiksi jostaki henkilöstä. :nope:
 
Ylös