kouvotsvoni
Banjottu
Mitenkä minusta tuntuu myöskin, notta naisilla paino heittelee paljon enemmän kuin miehillä?
Runar ja Kyllikki sanoi:Eilen taas kotimatkalla aloin oikein pohtia, että mikä saa ihmisen syömään itsensä suoraan sanottuna possuksi.
kouvotsvoni sanoi:Mitenkä minusta tuntuu myöskin, notta naisilla paino heittelee paljon enemmän kuin miehillä?
Sekin vielä.KnowHow sanoi:Ja mieliala!
joukahainen sanoi:Asia joka hätkähdyttää joka kerta kun matkustan Suomeen on tukevien ihmisten määrä - silmä on Norjassa tottunut solakampiin ihmisiin.
joukahainen sanoi:Asia joka hätkähdyttää joka kerta kun matkustan Suomeen on tukevien ihmisten määrä - silmä on Norjassa tottunut solakampiin ihmisiin.
KnowHow sanoi:Uudet potut on taas sellasta herkkua että söisin niitä vaikka oisivat pelkkää rasvaa. :ahem:
Nyyrokissa käydessä kiinnitti huomio näihin hampurilais-cocacola ihmisiin. 150 kg ei oo mitään.joukahainen sanoi:Asia joka hätkähdyttää joka kerta kun matkustan Suomeen on tukevien ihmisten määrä - silmä on Norjassa tottunut solakampiin ihmisiin.
Olga sanoi:Miten tuo on mahdollista? Onko todella kyse kiloista - ei kilokaloreista?
Juskanen sanoi:Kyllä se paino on hoikemmille ihmisille ihan yhtä henkilökohtainen ja arkakin asia kuin pulleammille.
Turskat ei vissiin sitten lihota kauheesti?joukahainen sanoi:Asia joka hätkähdyttää joka kerta kun matkustan Suomeen on tukevien ihmisten määrä - silmä on Norjassa tottunut solakampiin ihmisiin.
JOC sanoi:Itse pyrin syömään terveellisesti, esimerkiksi nuo hiilarit on meillä ylimääräisinä melkoisessa pannassa, esimerkiksi juuri perunat, joita pyrin syömään vähän. Salaatit, täysjyväpastat, kala, kana ja muut laadukkaat raaka-aineet ovat sellaisia, joita syön. Makean syönnin olen lopettanut kokonaan jo monta vuotta sitten. Yhdistettynä terveellinen elämäntapa monipuoliseen liikuntaan ja aktiiviseen salillakäyntiin, on nyt kesällä ihan kiva liikkua vaikka ilman paitaa. Pituus-100/paino suhteen ollessa 1 täytyy olla tyytyväinen, tosin saliharrastuksen kautta tarvitsi muutama kilo lihaa vielä kerätä, siten että paino alkaisin vaikka kasilla.
Aivan. Kyllä suomalaisten tukevuus on vielä pientä jenkkeihin verrattuna :eek!: En ollut tiennyt, että ihminen voi olla niin lihava, mitä siellä näkee. Ja ne ei ole harvinaisia äärimmäistapauksia, vaan niitä valtavia, vyöryviä läskikasoja on joka puolella. Tokikaan suomalaisten ei tarvitsisi pyrkiä samaan.Moe Szyslak sanoi:Nyyrokissa käydessä kiinnitti huomio näihin hampurilais-cocacola ihmisiin. 150 kg ei oo mitään.![]()
Jacques sanoi:Ehkä se on sitten nuo hiilihydraattipitoiset sapuskat, mitkä sen tekee?