Mitä tapahtuu postinumeroalueellasi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Renngeist
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
asuu 9410 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 25622€ vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 8,1% on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 13,4% ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 28,4%.

68,6% on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 2,0%.
 
Yllättävän vähän näkyy olevan populaa. Vai nelisentuhatta.

Miälenkiintoist hei!
 
Minua ei kiinnosta tippaakaan, mitä täällä tapahtuu. Olen ollut uskossa 20 vuotta, eikä minulla ole edes kuolemanpelkoa.
 
Pelkään ainoastaan Chuck Norrisia.

Chuck Norrisin pelko on viisauden alku. Ja loppu.
 
asuu 2145 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 25990€ vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 11,0% on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 8,7% ja eläkeikäisten osuus 26,3% kaikista asukkaista .

64,5% on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 1,9%
 
asuu 1736 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 33031€(BOSS-Taso) vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 7,4 % on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 6,3 % ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 19,6 %

69,4 % on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 5,3 %
 
6991 yli 18 v henkilöä
Brutto keskimäärin 28333€ vuodessa
11,1% on maksuhäiriömerkintä
Työttömiä 10,4%, eläkeläisiä 16,3%
70,7% suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon
Vieraskielisten osuus 6,1%

Huikeeta on nyt kyllä.
 
Valitulla postinumeroalueella asuu 7557 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 33262 € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 5,2 % on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 5,6 % ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 12,4 %.

83,2 % on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 6,3 %.
 
Viimeksi muokattu:
Valitulla postinumeroalueella

asuu 2 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 180 000 € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 0:llallalla on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 0 % ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 0%.

Kaikki on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon. Jotkut kahteen kertaan saman.

Vieraskielisten osuus on onneksi nolla. Toinen osaa vähän ruotsia, mutta ei se mitään.
 
Valitulla postinumeroalueella

asuu 361 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 35 953 € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 7,5% on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 1,3% ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 1,3%.

90,3% on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 2,1%.
 
asuu 6680 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 22393 € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 6,3 % on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 12,9 % ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 35,9 % .

67,6 % on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 2,2 % .
 
Haa

Valitulla postinumeroalueella asuu 4153 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 27023 € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 7 % on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 11,1 % ja eläkeikäisten osuus 24,8 % kaikista asukkaista .

69,6 % on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 1,8 % .
 
asuu yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista .

on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on .
 
asuu yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista .

on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on .

Salaperäisyyttä havaittavissa. :wink:
 
asuu yli 6804 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 30030 € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 9,4 % on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 7,5 % ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 16,8 %.

69,4 % on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 10,2 %.

Jos taas omalta asuinalueelta menee pari kilometriä pohjoiseen, niin vieraskielisten osuus on yli 20%.

Tutkin mielenkiinnosta myös hienostoalueiden keskituloja. Westendissä esimerkiksi on 71883€ ja Kaivopuistossa 52375€.
 
Viimeksi muokattu:
Valitulla postinumeroalueella asuu 4035 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 22462 € vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 13,2 % on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 18,5 % ja eläkeikäisten osuus kaikista asukkaista 19,3 %.

64,5 % on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 23,4 %.
 
Muutama potentiaalinen nimbyilijä havaittu!
 
asuu 2145 yli 18-vuotiasta henkilöä.

Keskimääräinen bruttoansio on 25990€ vuodessa.

Yli 18-vuotiaista asukkaista 11,0% on vähintään yksi maksuhäiriömerkintä.

Työttömyysaste on 8,7% ja eläkeikäisten osuus 26,3% kaikista asukkaista .

64,5% on suorittanut vähintään keskiasteen tutkinnon.

Vieraskielisten osuus on 1,9%

ÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄHHHÄHHÄÄÄÄÄ Formulanomi ei asukkaan porvarialueella :p
Persulähiö!
Ainoastaan tuo maksuhäiriömerkintöjen suuri määrä voisi kieliä jostain uudesta omakotitaloalueesta.

Olisi oikeastaan mielenkiintoista tietää omalta asuinalueeltani nuo lukemat. Tuo meijän postinumero kattaa melkein koko pitäjän keskustaajaman.
 
Tällä postinumerolla ei löydy maksuhäiriöriskiprosenttia. Anna uusi postinumero.
 
Ylös