Miten vietät uudenvuoden aattoillan?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mangelo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä

Vuosi vaihtuu

  • Juhlien

    Äänet: 18 43,9%
  • Ryypäten

    Äänet: 16 39,0%
  • Räiskien

    Äänet: 13 31,7%
  • Rellestäen

    Äänet: 10 24,4%
  • Syöden

    Äänet: 18 43,9%
  • Hartaasti

    Äänet: 9 22,0%
  • Seurustellen

    Äänet: 15 36,6%
  • Uneen itkien

    Äänet: 10 24,4%
  • Opiskellen

    Äänet: 4 9,8%
  • Harrastellen

    Äänet: 9 22,0%
  • Käsitöin

    Äänet: 10 24,4%
  • Ihan hyvin

    Äänet: 24 58,5%
  • Huonosti

    Äänet: 8 19,5%
  • Jouten

    Äänet: 12 29,3%
  • Tampereella

    Äänet: 5 12,2%

  • Äänestäjiä yhteensä
    41
  • Äänestys suljettu. .
Hähä. Varohan vaan. Jos nykysuunnitelmat pitävät paikkansa, ajaa öykäisen uudenvuodenaattona siitä teidän kirkon sivuitse pitkin kolmostietä noin klo 1400 - 1500 välisenä aikana. Tiijä vaikka kävisin kahavilla Juustoportissa?

Älä käy. Käy Piparmintussa, paremmat sumpit ja vielä paremmat nisut. Jos vain on auki.
 
Ajatus on viettää aattoiltaa kilpa-autokuskin pers.. eikun peesissä.
 
Älä käy. Käy Piparmintussa, paremmat sumpit ja vielä paremmat nisut. Jos vain on auki.

Ihan hyvä vinkki tuolle välille kyllä, täytyy muistaa itsekin.
On meinaan Juustoportilla noussu hinnat siihen malliin että viimeksi ei enää kyllä Vaasan reissulla pysähdytty siinä.
Mennessä pysähdyttiin ja pienen pieni kahvi ja pieni eväsleivän kanttu kun oli yli 6€, alkoi mietityttämään ettei kai nyt lounasaika ihan vielä ollut käsillä....
 
Himassa joskus kuuden maissa, sit vielä kauppaan Kamppiin ja illan vietän katsoen tätä mestariteokseksi kehutta leffaa katsoen.
 
Minäkin vain hyvää siitä lukenut, mutta jotenkin jäänyt kattomatta. EHKÄ on tuolla DVD-hyllyssä tai sitten ei.
 
En tiedä moniko kunta pistää verorahoja ilotulitteisiin. Täällä räiskivät pari tonnia ylijääneistä maahanmuuttajien discorahaan korvamerkityistä rahoista taivaan tuuliin.
 
UV menee kotosalla, todennäköisesti glögiä hörppien parvekkeella jos vaikka sää sallisi ilotulitteiden näkymisen siihen asti :)
Ehkä sitä voisi saunankin lämmitellä illan mittaan......
 
Hyvää pääsi
47731_10200212403495625_803453487_n.jpg
äistä.
 
Hei hahmot!

Töihin piti mennä yöksi ja Tienata Rahaa, vaan lähti ääni. Eipä vastailla puhelimeen näin kähisten. Siispä kotona hartaasti syöden.
 
Haa

Himassa joskus kuuden maissa, sit vielä kauppaan Kamppiin ja illan vietän katsoen tätä mestariteokseksi kehutta leffaa katsoen.

Mää tulin just kotio. Selkä ja persumus on jumissa autossa istumisesta. Kaupassakin jo kävin. Tuskin kattelen sen kummemmin telkkaria ja elokuvia. Kunhan vaan olen.

Yökerhoon en lähtisi aivan vapaaehtoisesti, enkä ilmaiseksi.
 
Raketteja ampumalla kamujen kanssa ja sisällä herkutellen ym.
 
Ylös