Formulanomi
Seksikäs rumä kääpiö
Mää voisin vaihtaa yhden Kouvon, yhteen Ruunariin. Tai vaikka kahteen.Etenkin Runar. Kunhan pysyy muuten poissa.
Mää voisin vaihtaa yhden Kouvon, yhteen Ruunariin. Tai vaikka kahteen.Etenkin Runar. Kunhan pysyy muuten poissa.
En ihmettele. Onhan sillä kovempi markkina-arvo tätä nykyä, kun aika kuultanut muistot ja minä densoutunut uudestaan.Mää voisin vaihtaa yhden Kouvon, yhteen Ruunariin. Tai vaikka kahteen.
Aika aikasin pelattu taa kortti.
Mää voisin vaihtaa yhden Kouvon, yhteen Ruunariin. Tai vaikka kahteen.
Timolta rupeaa vähän jutun taso laskemaan. Toivon, että seuraava Vituttaa! -topikki on parempaa settiä. Nyt vaan turha väkisin yrittäminen pois.
Tämä muuten tehdään just nyt heti.
Mulla olisi kaupan päälle pari vanhaa Rattoa ja puhkikulutettu Kalle.Tee keskenäs.
Vaihdetaan yks Pietar puoleen purkkia janssonfileitä ja kahteen rullaan kapeeta maalarinteippiä. Valmis heittään nokkiin vielä nipun vanhoja Kotiliesiä.
Mulla olisi kaupan päälle pari vanhaa Rattoa ja puhkikulutettu Kalle.
Itse asiassa avausten taso on ihan yhtä korkealla koko ajan. Vastausten taso sen sijaan heittelee ja seasta löytyy ihmeen paljon munatonta pillittämistä. Kaivataan kunnon primitiivisiä vastareaktioita, eikä alistunutta tuhinaa.
Tästä tuli mieleen, että lieneekö urbaanilegendaa, että Matti-Esko Hytönen aloitti julkisen tekstintuottamisen kirjoittelemalla "tositarinoita" Kallen lukijoiden kertomuksiin?Mulla olisi kaupan päälle pari vanhaa Rattoa ja puhkikulutettu Kalle.
Ainahan sinä voit käydä primitiivisen raivokkaaseen vastahyökkäykseen ja näyttää kansalle mallia. Toimi esitaistelijana!
Tästä tuli mieleen, että lieneekö urbaanilegendaa, että Matti-Esko Hytönen aloitti julkisen tekstintuottamisen kirjoittelemalla "tositarinoita" Kallen lukijoiden kertomuksiin?
Tästä tuli mieleen, että lieneekö urbaanilegendaa, että Matti-Esko Hytönen aloitti julkisen tekstintuottamisen kirjoittelemalla "tositarinoita" Kallen lukijoiden kertomuksiin?
Liekö kukaan muuten tarjonnut Antiikkia, antiikkia-ohjelman arvioijille risaiseksi selattuja Kalle-lehtiä?
Mitä minä ja Runski teemme väärin jos ajamme Suomusjärveltä Turkuun, hörppäsemme kahvit ja ajamme takas kotiin?