Onneksi Olkoon Kimi Räikkönen - Maailmanmestari!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mosse
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Onnea Kimi!

Huh, mikä kisa! Olipas jännää, niin jännää ettei penkissä meinannut pysyä. Jännäystä riitti loppuun asti vielä kärkikuskien ajettua ruutulipun ohi! On tämä niin uskomatonta, ettei tunnu vielä todelliselta!

Olipas oikeastaan hyvä asia, ettei McLaren-kuskeilta otettu pisteitä pois Pariisin GP:ssä. Muuten olisi menetetty tällainen jännäri kauden päätteeksi.

Forza Ferrari! Forza Kimi! :thumbup:

Etusivun_tausta_Kimi_Raikkonen_Ferrari_World_Champion_2007.jpg
 
Kimi! Suomi! Tässä maassa syntyy ja elää VOITTAJIA!

Sopivasti juhlaa ja lujaa työtä, sillä syntyy tulosta!

Onnittelut kaikille suomalaisille, me ollaan järkähtämättömän kovaa porukkaa.
 
Pakko katsoa vielä kooste MTV3:lta nyt. Täytyy varmistaa että Kimi todella voittaa mestaruuden. Kyllönen on omaan tyyliinsä sekä on fire että ihan pihalla. Onneksi siellä on Zei Zei myös kopissa, erittäin hyvä kommentaattori.

Ja Nykäsellä on varmaan jo sauna lämpiämässä. :D

Edit: niin ja eikös se Hamilton retostellut joku aika sitten jossain haastattelussa, että "Räikköstä pidetään jäämiehenä, mutta kyllä olen minäkin tosi kylmäverinen". Heh, jätkä on pelle...
 
Viimeksi muokattu:
Ai niin... sykemittari oli päällä, kun jätin sen rullalenkin jälkeen paikoilleen leposykkeiden seurantaan. Eipä ihan lepotasolla pumppu pumppaillut. Kisan keskisyke oli 108 ja maksimit 149. Tästä on hyvä jatkaa. ;)
 
Menee tämä historiaan, aivan kuin olisi Hollywoodissa tämän kauden juoni kirjoitettu, racing-fantasy lajiin kuuluvana. :D
 
Onneksi olkoon Kimi Räikkönen "mestaruudesta" mikä sovittiin silloin kun mclarenilta lähti tallipisteet...
 
Kie sanoi:
Onneksi olkoon Kimi Räikkönen "mestaruudesta" mikä sovittiin silloin kun mclarenilta lähti tallipisteet...

Kukas bannattu trolli sä olet? Painu takas sinne metsään ja pysy siellä.
 
Mites sattuikin että meikäläisen, Alonso-fanin, onnittelu oli tässä ketjussa ekana..... :)

Mut ei se mitään, onneksi olkoon Kimille vielä kuljettajien mestaruudestakin!!! :thumbup:
 
Nyt on kyllä aivan mahtava olo. Haluaisin kiittää Scuderia Ferraria, Marlboroa, Shelliä ja Sinebrychoffia. :alppu:
 
Maailman paras kuljettaja voitti... vihdoinkin.

Onnea Kimi ja kiitokset kaikista näistä hienoista vuosista maailman kovimman autourheiluluokan parissa. Jatka samaan malliin ensi vuonna.
 
Onnea Kimi!

Pakko kattoa vielä uusinta MAXilta!!! :D

Onnea Kimi! Kolmas kerta toden sanoi!!! Usko ei loppunu koskaan... :thumbup:
 
Ylös