Parhaat elokuvabiisit

oldez

Well-known member
Liittynyt
14.3.2003
Viestit
19491
Intternetti kertoo, että Mikki Hiiri marssin on tehnyt Jimmie Dodd.
En sitä Michael Kamenin tekemäksi väittänytkään. Ei toi Die Hard 3:lmosenkaan tunnari ole Kamenin tekele, siis täysin. Toihan on joku perinne biisi alunperin.
 

Fagerholm

Oman elämänsä Sutil
Liittynyt
19.12.2004
Viestit
39266
Sijainti
Semminki
Mun mielestä terminator ykkönen oli parempi leffana ja musiikina. Paljon haikeempi toi biisi. Kakkonen oli liikaa hollywoodattu. Kolmonen taas on sitä mitä hollywood on huonoimmillaan. Terminator Salvation taas oli ihan kunnon elokuva.

http://www.youtube.com/watch?v=68I3j2luW64
Mutta sun mielipide on tässäkin asiassa merkityksetön, koska kakkonen nyt vaan on ykkönen.
 

oldez

Well-known member
Liittynyt
14.3.2003
Viestit
19491
Mutta sun mielipide on tässäkin asiassa merkityksetön, koska kakkonen nyt vaan on ykkönen.
Niin jos tykkää enemmän hollywood-produktioista. Enhän mä nyt sano että se huono olis. Yleensä vaan tykkään aidosta ja alkuperäisestä, enkä rahastusmielessä tehdyistä jatko-osista ja uudisversioista.
 

Sue_me

Well-known member
Liittynyt
1.8.2005
Viestit
27848
Tämä fuulasi minnuukin pitkään, että se olis oikea venäläinen sävelmä jota olis vaan käytetty leffassa.. mutta eipä ole.
Tismalleen samat tuntemukset oli itsellä pitkään.

Kiitos interwebsin, harhakuvitelma haihtui tässä pari v sitten.
 

Veidt

Well-known member
Liittynyt
19.11.2008
Viestit
3292
Kun täällä kerran diggaillaan Poledourista, niin pistetääs Klendathu Droppia peliin. :thumbup:

Kevyet mullat Basilille.
 

Tsuhna

Absent Member
Liittynyt
2.11.1999
Viestit
18746
Sijainti
Toisaalla
Rautaristin intro on jäänyt absurdiudessaan päähän soimaan. Lastenlaulu Hänschen klein on traditionaalinen saksalainen, mutta preussimarssia jäljittelevä osuus on itävaltalaissyntyisen Ernest Goldin elokuvasävellys.
 
Ylös