Suunnitelmat ja toteumat tänne!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja markoj
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tuli tästä mielikuva yhdestä idiootista kaivurissa. Eka kauhaisu ja 8 kerrostaloa sekä kauppakeskus pimeänä.

Voi, voi. Voi helvetti sentään. Humanistisesti koulutettuna akateemisena ihmisenä ei jää tässä mitään sanottavaa. Paitsi että voi voi, voi. Epäonnistumisia toisilla.
 
Olenkin usein ihmetellyt mitä tyyppejä ne on jotka seisoskelee siinä kuopan äärellä kaivinkoneen työskennellessä. No nehän on perhana humanisteja voivottelutehtävissä, sympatiaa kaivinkoneenkuljettajalle jakamassa. Ei huono homma.
 
Olenkin usein ihmetellyt mitä tyyppejä ne on jotka seisoskelee siinä kuopan äärellä kaivinkoneen työskennellessä. No nehän on perhana humanisteja voivottelutehtävissä, sympatiaa kaivinkoneenkuljettajalle jakamassa. Ei huono homma.

Humanistit tarkkailevat niitä ihmisiä jotka katsovat kuopankaivua. Historia kirjoitetaan siten.
 
Tämä kyseinen idiootti ei ole fiktiivinen hahmo, vaikka sitä toivoisinkin. Kokeili myös sitä, pysyykö puoliperä paikallaan Vuosaaren satamassa ilman käsijarrua. Ei kuulemma pysynyt.
 
Tämä kyseinen idiootti ei ole fiktiivinen hahmo, vaikka sitä toivoisinkin. Kokeili myös sitä, pysyykö puoliperä paikallaan Vuosaaren satamassa ilman käsijarrua. Ei kuulemma pysynyt.

No on ollut tunari! Melkoista tuhoa.
 
Semmonen suunnitelma olis viikonlopulle että jos vaikka Diane Krugeria sais vähän sormella kokeilla. Voin pussaillakin jos hän haluaa.
 
No sehän kuulemma sopivasti onkin huomenna juontohommissa siinä sun lähiSalessa. Kuulemma hyviä levitetarjouksia jakelee ja reseptejä, kenties hieman helmaakin.
 
MISSÄ IHMEESSÄ on mun lähiSale? Salea ei näyttäis olevan Helsinkissä tai Vantaassa, joten missä ikinä lähin onkaan, ei sitä voine sanoa kovin läheiseksi.
 
Huomasin, että masuunin rakentamisessa on aivan jumalaton homma. Jos rakentaisikin Makuunin.

Täällä Pirkanmaalla on tasan yks taho - RXBetoni - joka rakentaa betonirakenteita jotka kestävät "läpi koko vaalikauden" :ahem:

Ensimmäinen myyntiesittely 2013.
 
Suunnitelma: 1
Toteutuma: 0

Siirtynee (taas kerran) edes jonkinlainen toteutuma vähintään viikolla etiäppäin.
 
Elämän mullistavia suunnitelmia: n. 2 000 000.
Toteumia 1: Lykkää niitä vähän myöhemmäksi.
 
Ajattelin lähteä huomen aamusta, Tampereen Matkahuollon kautta kohti Sotkamoa. Perillä Vuokatissa pitäis olla siinä ennen kello 18:sta
 
Vielä vähän auki
 
Viimeksi muokattu:
Suunnitelma oli: veroilmoitukset viikonloppuna.
Toteuma: en viitsinyt, mutta ma-ke iltoina ja tänä aamuna tein ja vein verotoimistoon.
 
Suunnitelma: tuollaista tuolla tuolloin ja tuohon hintaan
Toteuma: mahdollisia keikalta tehtyjä levyhankintoja asianomaisessa ketjussa ja lisää kuvia "Bändikuvia vuosien varrelta" -kansiooni
duumiionnenapinoissa.jpg
 
Ylös