Knoukka
Well-known member
- Liittynyt
- 25.5.2000
- Viestit
- 27426
Moe Szyslak sanoi:19.9. Fillarointia 46 km. Jos joskus on joku asia 'pakkopullaa' niin tänään tää paskatreeni oli keskitysleirin pettuleipää.:nope: Voimaton olo, päänsärky, syke ei noussut vaikka painoin kuin Knoukkari paikallaan.![]()
Tuli tuosta mieleen, että en oo tsygessä käynyt vissiin 2-3 kuukauteen- on juoksuaika nääs!
Juhis sanoi:1,5 h hidasvauhtista pk-juoksua. Alkuun tarkoituksellisesti todella hitaasti, viimeisen puolituntia sitten juoksin jo kohtalaista vauhtia. Jännän tuntuista, kun liian hiljaakin voi näköjään juosta, sillä huonommalta ja raskaammalta tuntui juosta alle 135 sykkeillä kuin sitten yli 135 sykkeillä lopussa.
Eipä kuule voi, tuota tantrajuoksua kun pitää jaksaa painaa vähintään se kaksi tuntia, mieluummin kolme. Ja helpompaahan se on kone lämpimänä juosta. Se km-vauhti mikä tuntuu ensimmäiset 30min kovalta voi tuntua seuraavan tunnin hyvinkin rullaavalta menolta. Ainakin meikäläisen dieselillä.