Tänne kaikki merkityksettömät ilmoitukset 1/2017

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Olga
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Sami Jauhojärvi ja Moneta -mainos alkaa kohta riittää. Maikkarilta se tulee vähintään pari kertaa tunnissa. :dunno:

Kympin jälkeen on tullut jo kolmesti. :nope: Ja turha sanoa, että tv:n voi sulkea. Tiedän.
 
Tämä ei tosin ole merkityksetön asia lain: Yrjölästä ihan tuoretta näköhavaintoa kuvien muodossa hänen FB-seinällään :) :thumbup:
 
Kadotin hanskan Kampin kauppakeskukseen. Jos löytyy niin voi laittaa tulemaan tänne päin.
 
Juuri kun sitä luulee, että oma elämä on levällään, niin jostain takavasemmalta sukulaisten kaapeista tippuu luurankoa nenän eteen. Stressitaso alkaa hipoa kattorappauksia vaikka juuri tuli lomailtua rennoissa merkeissä.
 
Kauppalehden yrityslistaukset herättää ajoittain hilpeyttä kahvipöydässä. Viime viikon tähti oli: "Piayporn palvelu, Simo. Hieronta ja hyvinvointi." Yrittäjän etunimi tuo Piayporn ja kotipaikka Simo.

Äskeinen bongaus: "Lypsykonehuolto Mällinen"
 
Kuinka kutsutaan Tiilikaisen Elisa ja David Lee kaupusteluaukiolle?

V: Elli! Roth! Torille!

Osallistun tällä Forumin Innostunutsonnisin Oma Keksimä Palindromi 2014 -kisaan.
 
Olen muuten saatanan pettynyt Kiskiksen osallistujamäärään.
 
Kävin aseen kanssa kaupungilla. Toki 'ei-ranskalaisesti' ilman patia piipussa ja ase kantopussukassa. Varmistinta tuossa ei lie ollenkaan. Nyt odotellaan sitten 'muovista lupalipettiä'.
 
Oli tosi kiusallinen kotimatka tänään. Menin bussiin ja totta kai, mut suurinpirtein ympäröi 5 ilves-fania. Tapparapipo kiinnitti huomion. Ne siinä sit sanoikin, että valitsin loistavan paikan. Jotain ne yritti virittää keskustelua, mut en kiinnostunut. En muista milloin viimeksi ollut noin kiusaantunut.
 
Ylös